Безпека європейських кордонів: український вимір

6 грудня 2007 року в Адміністрації Державної прикордонної служби України за ініціативою країн – членів Північноатлантичного альянсу Державна прикордонна служба України презентувала сучасну систему охорони державного кордону із запобігання зовнішнім загрозам. У презентації взяли участь Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Микола Литвин, глави дипломатичних місій та аташе з правоохоронних питань країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Безпека європейських кордонів: український вимір

Програмою презентації передбачено ознайомлення із сучасним станом реформування Державної прикордонної служби України як правоохоронного відомства європейського зразка, його місцем у системі національного сектора безпеки, а також із зразками сучасного, інноваційного обладнання та техніки, що використовується для охорони спільного з країнами членами Європейського Союзу державного кордону України.

Оскільки наша держава прагне приєднатися до найефективнішої європейської системи безпеки, над реалізацією  цих завдань працювали усі гілки влади, в тому числі й прикордонне відомство. Вже зараз європейські експерти з безпеки, зокрема й з країн-членів НАТО, констатують, що зміни, які відбуваються у Державній прикордонній службі України, свідчать про те, що відомство досить стрімко розвивається.

У травні минулого року на виконання Указу Президента України „Про Національну систему координації співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору” Головою Державної прикордонної служби України генерал-полковником Миколою Литвином було підписано наказ, який мав на меті упорядкування співробітництва прикордонного відомства з іншими центральними органами виконавчої влади, міністерствами та відомствами, міжнародними організаціями з питань відносин з НАТО.  За півтора роки, що минули від моменту виходу наказу, експерти прикордонного відомства зробили помітний внесок у реалізацію державної політики щодо розвитку співробітництва з НАТО. А тому презентація „Безпека європейських кордонів: український вимір” є своєрідним підбиттям підсумків роботи виконаної за цей період.

Необхідність посиленого захисту інтересів України та наших європейських партнерів вимагає від прикордонного відомства забезпечення всебічного та комплексного підходу до уніфікації системи національної безпеки України до вимог і стандартів Європейського Співтовариства.

Головною метою вивчення європейського досвіду є використання сучасних можливостей щодо протидії транскордонній злочинності, зокрема тероризму, нелегальній міграції, контрабандній діяльності, розповсюдженню наркотичних речовин та зброї масового знищення .

На сьогодні Адміністрація Державної прикордонної служби України активно бере участь у переговорному процесі щодо нового базового документу про співробітництво між Україною та ЄС, в результаті роботи над яким буде створено дієву системи інтегрованого прикордонного менеджменту на спільних кордонах.

Ідучи на шляху до рівноправного партнерства з Європейськими інституціями, Держприкордонслужба  намагається втілювати найновіші підходи, рекомендації та найкращі практики Євросоюзу в організації прикордонного менеджменту. Ця робота вимагає також і відповідної підготовки персоналу, здатного оперувати сучасними технічними засобами спостереження і комунікації.

Цей процес відбувається у рамках виконання завдань Плану дій  Україна - ЄС, Україна-НАТО, а також у співробітництві з європейськими та євроатлантичними інституціями, з прикордонними відомствами країн-членів ЄС та НАТО, державами – учасницями ГУАМ та СНД, під час спільних проектів міжнародної технічної допомоги з ЄК та Урядами США, ФРН та інших держав.

На сьогоднішній день реалізується низка спільних проектів міжнародної технічної допомоги, які спрямованні на подальшу професіоналізацію українського прикордонного відомства, підвищення ефективності застосування її правоохоронних повноважень, розвиток прикордонної інфраструктури та технічне переоснащення підрозділів.

У 2007 році від Держдепартаменту, міністерства оборони та енергетики США, Європейської Комісії, МОМ, ПРООН, ОБСЄ, МАГАТЕ, Уряду Італії, Канади, Швеції та Нової Зеландії, прикордонних відомств Німеччини, Угорщини, Польщі допомогу отримали 18 прикордонних загонів та 5 загонів Морської охорони, ОКПП „Київ”, Національна академія Державної прикордонної служби та 3 навчальні центри, Центральний шпиталь та пункт тимчасового тримання нелегальних мігрантів „Павшино”. Відпрацювання низки проектів за сприяння Уряду США та Європейської Комісії, дало змогу підвищити спроможність підрозділів у виявляти та затримувати ядерні та радіоактивні матеріали. Крім того було отримано 12 комплектів тепловізійних засобів спостереження (як перший етап у запровадженні нової моделі охорони державного кордону України). За сприяння міжнародних організацій основну увагу було зосереджено на забезпеченні потреб Держприкордонслужби України у реалізації Концепції розвитку у правоохоронний орган європейського зразка. З Представництвом ЄК в Україні, Посольством США в Україні та Міжнародною організацією з міграції запроваджено системи управління ризиками та кримінального аналізу, а також нові підходи в роботі з персоналом.

Підсумком реалізації проектів стало отримання упродовж 2007 року технічної допомоги на суму близько 65 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж торік.

Прес-служба Держприкордонслужби України
07 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 11
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
12:05
/ 1
"Оптимізація" України
20:57
/ 39
Суд визнав голову Великоберезнянської громади Кирлика "корупціонером"
20:26
/ 5
В угорщині відкрили першу повноцінну середню школу з українською мовою навчання
» Всі новини