Про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ Володимир Талалай, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Зміни, які були внесені в текст закону, створили умови, при яких можуть бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави", – сказав він на брифінгу у вівторок в Києві.
За його словами, закон створював умови для одномоментного звільнення значної кількості військових, що "послабило б обороноздатність в зоні проведення антитерористичної операції".
Талалай додав, що Генштаб і Міноборони працюють над удосконаленням законодавства щодо проходження військової служби за контрактом в умовах особливого періоду.
Він також повідомив, що до 2016 року в ЗСУ вже прийнято на службу за контрактом 53 тисяч людей, з яких близько 11 тисяч – з числа мобілізованих військовослужбовців.
Як відомо, Верховна Рада 12 липня дозволила військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його.
Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт з ВСУ, під час дії особливого періоду, отримують право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони отримували право достроково припинити його дію, або ж по закінченні терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.
Закон також дозволяв військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, "до завершення особливого періоду" розірвати або підписати контракти заново.