Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) із 19 до 31 травня у 108 населених пунктах.
Ці два параметри вимірюють уже 5 років поспіль у діапазоні між -100 (максимальна невдоволеність) до 100 балів (загальна задоволеність).
У травні 2016 року середнє значення індексу суспільного благополуччя (ІСБ) становило -59, тоді як індивідуальне благополуччя (ІІБ) було оцінено на рівні -8 балів.
На думку соціологів, це свідчить: попри усі негаразди, українці в середньому набагато більше задоволені власним життям, ніж життям країни.
Втім, між цими категоріями є кореляція, і вона посилилася з 2014 року (коефіцієнт взаємопов’язаності за два роки збільшився з 0.28 до 0.48 при максимальному значенні 1).
Загалом за останні два роки обидва індекси зменшилися, що означає погіршення оцінок ситуації як в індивідуальному, так і суспільному просторі.
За всіма складовими індексу благополуччя зараз спостерігаються найнижчі показники за весь період спостереження, окрім оцінок правильності вибору напрямку розвитку України. Останній сягнув свого мінімуму у лютому 2012 року.
У цілому для країни середнє значення Індексу суспільного благополуччя знизилося на 13 пунктів порівняно з 2014 роком, а Індекс індивідуального благополуччя – на 16 пунктів.
Ці зміни відбулися переважно за рахунок низьких оцінок поточного і майбутнього економічного стану родини і країни. Так, оцінка економічного стану країни впала на 15 пунктів, матеріального становища родини – на 19 пунктів.
Також спостерігаються негативні очікування щодо майбутнього життя країни (упали на 18 пунктів) і власної родини (падіння на 25 пунктів).
При цьому оцінки ситуації найгірші у респондентів на сході й півдні України, найменш погані – на заході.
Жінки до 50 років почуваються щасливішими за чоловіків, а потім ситуація змінюється на протилежну. А чоловіки усіх вікових груп почуваються значно здоровішими за жінок. Жінки ж зазвичай вважають свою родину менш забезпеченою і більш песимістично оцінюють зараз перспективи життя родини за рік.
Із віком у респондентів знижується кількість позитивних оцінок всіх складових ІІБ, і найбільша різниця – в питаннях самооцінки здоров’я та щастя, відзначають соціологи.
Дослідники ставили респондентам 7 запитань: 4 запитання – з Індексу соціальних настроїв, який обраховує Левада-Центр, і 3 стандартних для омнібусів КМІСу. Методом особистого інтерв'ю опитано 2014 респонденти від 18 років у 108 населених пунктах, підконтрольних українській владі, за стохастичною вибіркою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:3,3% –для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%,1,4% – для показників близьких до 5%.