У присутності численної групи підтримки, до якої ввійшли, крім родичів та друзів, учасники "Правого сектору", Комітету визволення політв'язнів, ОУН, "Чорного комітету" тощо, суддя відкрито порушувала закони на кожному етапі. Наведемо лише кілька епізодів:
- Адвокати підозрюваних не з'явилися до суду, адже не були належним чином повідомлені про засідання й один з них був у відрядженні в іншому місті, попросив перенести. Іншому прокурор повідомив … у сервісі "viber" та ммс-повідомленням за день до засідання і пред'явив суду "докази" отримання: фото свого телефону із зеленим кружечком біля повідомлення. От тільки належне повідомлення, відповідно до КПК, може доводити тільки письмова розписка про отримання. Суд же вірить вайберу…
- Прокурор протягом тижня незаконно намагався вручити хлопцям оновлені підозри, що містять близько 15 важких та особливо важких статей. В залі суду без жодного адвоката, який відповідно до КПК України обов'язково має бути присутнім при такій процедурі, він швиргнув через клітку кожному підозру, яку суддя Бабенко після цього повважала "врученою".
- Незважаючи на всі відмови підозрюваних та клопотання про проведення суду у присутності законних захисників, суддя призначила їм державних адвокатів, мотивуючи це тим, що час спливає, а в неділю вона працювати не хоче.
- Клопотання прокурора на восьми сторінках містило просто текстову інформацію про "злочинну банду "Правий сектор"". Жодним доказом написане не підтверджувалось, і той факт робив клопотання порожнім папірцем і зобов'язував суддю його відхилити, бо не було належно обґрунтоване. Бабенко ж натомість дала прокурору час і дозволила донести "докази".
- "Докази" прокурора - ксерокопії документів - більшість з яких не стосувалися викладеного у клопотанні, були датовані серпнем та вереснем 2015-го. Оскільки клопотання було подане 2.06.16, то в залі суду допускалось би долучення документів, які прокурор отримав після його подання. Щоби долучити документи, треба було забирати і змінювати клопотання, а потім знов його реєструвати. А разом з копіями мав би надати суду оригінали. Суддя ж долучила прокурорський "труд" до справи. Тобто, вкотре мало місце грубе порушення процедури.
На судовому засіданні був присутній адвокат, відомий захистом у справах численних політв'язнів Влад Добош, який зголосився стати на захист одного з хлопців - Романа Мунчака. Ось, що він пише про загальну ситуацію та докази, надані прокурором: "В Печерському суді м. Києва Генеральна прокуратура намагається протиснути абсолютно безграмотне та необґрунтоване клопотання про тримання під вартою хлопців по Мукачівських подіях. У зв'язку з тим, що прокурори прийшли не підготовані, справу відклали до 20.00. Суд дав час прокурорам, щоб ті принесли хоч якісь матеріали...".
Влад Добош повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук про розгортання подій: "Бурчу залишили під вартою! Незважаючи на всі доводи незаконності клопотання прокуратури! Прокурор спокійний, бо суд просто є продовженням обвинувачення, і які би доводи не наводили адвокати, вони собі все вирішили! Уже майже, 10 година вечора, а клопотання по Мунчаку ще не слухали..."
На суді, за відсутності у правосекторівців можливості захисту та необґрунтованості поданих прокурором обвинувачень, Бабенко продовжує всім чотирьом термін утримання під вартою до 11.07.2016 р. Правда, зобов'язує при цьому прокурора провести Бурчі та Горбенку медичну експертизу. 06.06.2016 та 13.06.2016 в Апеляційному суді м. Києва будуть розглядати оскарження адвокатами ще попередньої ухвали про тримання під вартою хлопців, хоч вони вже й так цей термін відсиділи, бо спливає він 6.06.16, і цей термін їм уже все одно продовжили.
Варто також зазначити: з 9-ї ранку до 1-ї ночі хлопців тримали у підвалі суду. У Володимира Бурчі на нозі апарат Ілізарова. Через відсутність медичного нагляду навіть непрофесійним оком помітне значне нагноєння. Стояти і навіть сидіти довго він не може, нога повинна бути у горизонтальному положенні, з'являється дискомфорт, біль, набряк. Він вже три місяці із запальним процесом і без лікарської допомоги. Якщо протягом лічених днів його не огляне професіонал - кінцівку зберегти не вдасться. Родіон Горбенко також потребує професійного медичного огляду, ймовірно, і операцій, адже за рік після поранення функції правої руки так належним чином і не відновилися.
Захисники правосекторівців вбачають у тому, що коїться, порушення засад правосуддя та прав людини, відтак вважають за доречне відповідно реагувати.