Кілька років тому ужгородський школяр створив маленьку сенсацію, увійшовши у світову п’ятнадцятку фіналу конкурсу Google Science Fair. У 2014-му проект Марка Дробнича «Шкільний презентаційний мікроскоп з віддаленим управлінням» високо оцінили у світових винахідницьких колах. Свій прилад Марк побудував на основі конструктора LEGO. Керувати ним можна за допомогою будь-якого Android-пристрою через Bluetooth, а зображення можна транслювати за допомогою програми Google Hangouts.
«На початковому етапі – подачі роботи – було приблизно 10 тисяч учасників. Я ж увійшов у головну 15-ку, глобальний фінал, 15 людей зі всього світу. Мій проект – це шкільний мікроскоп, зібраний з деталей LEGO з декількома об’єктивами, екранами, а зображення з нього можна транслювати на будь-яку школу, навіть сільську, є можливість приєднуватися до цього мікроскопа та насолоджуватися мікробіологією», — каже Марк ДРОБНИЧ, винахідник, засновник ELFi Robotics
Після конкурсу від Google Марк почав співпрацю із LEGO. Почав виготовляти серію роботів на основі конструктора, використовуючи спеціальні процесори або інноваційний мікрокомп’ютер Raspberry Pi. Базуються винаходи на застосуванні Brain App, яку Дробнич розробив сам. Наприклад, зв’язка роботів ELFi може доставляти предмет з одного приміщення в інше за допомогою голосової команди.
«Після Google Science Fair я почав тіснішу співпрацю із LEGO, точніше LEGO Education. У нас було кілька поїздок. Зокрема, у США, а також на Всесвітню олімпіаду з робототехніки у Катарі, біля ОАЕ. Там я набув найбільшу кількість досвіду, зв’язків. Тепер я щомісяця кудись їжджу, минулого місяця був у Дубаях на великій конференції також, Мілан, Польща, все», — говорить Марк ДРОБНИЧ, винахідник, засновник ELFi Robotics
Зараз Марк Дробнич розвиває власний бізнес з виготовлення роботів. Саме Всесвітній конкурс став потужним поштовхом в обранні подальшого вектору розвитку своїх винаходів. Хлопець готує до викладу на Kickstarter нову концепцію ELFi Robotics — кожен охочий зможе придбати та отримати роботехніку необхідного напрямку.
«Google Science Fair був для мене найпотужнішим поштовхом у моєму житті. До того я займав певні місця на Всеукраїнських олімпіадах робототехніки, просто міських олімпіадах, а саме Google Science Fair проштовхнув мене на Всесвітній рівень. З цього рівня я вже зміг створити свій бізнес і продвигати свою роботехніку далі у світі. Ми вирішили, що зараз треба створити готовий продукт. Тобто, люди не збирають, а отримують робота з готовим мозком всередині. Зараз я над цим працюю. Скоро буде нова Kickstarter-кампанія, зараз якраз наводжу свої зв’язки, готую публіку до цього. Це буде дуже масштабно», — пояснює Марк ДРОБНИЧ, винахідник, засновник ELFi Robotics
Марку Дробничу всього 15. Винахідник навчається у 10 класі Ужгородської класичної гімназії у хіміко-біологічному класі. Хлопець прагне навчитися основам бізнесу та програмування, але робототехніку не полишає і намагатиметься удосконалювати свої винаходи.
«Насправді дуже тяжко поєднувати робототехніку і навчання. Я дуже хочу отримати освіту бізнесмена і програміста також. Це буде корисно. Думаю обрати, все ж таки, закордонний виш. Але заочно прагнутиму навчатися і в Україні. Робототехніку я не можу закинути. Оскільки вважаю, що це наше майбутнє, майбутнє всесвітнього бізнесу і майбутнє технологій», — ділиться Марк ДРОБНИЧ, винахідник, засновник ELFi Robotics
Кажуть, що талановита людина – талановита в усьому. Наш юний ужгородський винахідник не просто добре навчається у школі, конструює новітні вироби, добре знає кілька мов, але і майстерно грає на саксофоні…
Однокласники та вчителі, батьки, знайомі та друзі пишаються юнаком. А також сподіваються: такі унікальні люди як Марк будуть потрібні саме в Україні…
УжІнформ