Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.
"Підтверджую, що за спільною домовленістю президентів України, Європейської Ради Дональда Туска, і європейської комісії Жан-Клода Юнкера прийнято виважене і прагматичне рішення щодо перенесення 18-го саміту Україна-ЄС з 19 травня на вересень", - зазначив він.
Він пояснив, що нова дата буде узгоджена під час запланованих зустрічей президента з лідерами ЄС у Брюсселі, напередодні Європейської Ради у червні.
"Таке рішення - результат тривалих консультацій щодо максимальної результативності саміту", - зазначив Єлісєєв.
Він вважає таке рішення виваженим і прагматичним. "Ми не хотіли би, щоб саміт розглядався як самоціль. Ми вважаємо, що саміт має давати вагомі результати", - зауважив Єлісєєв.
"Переконаний, що реформаторські зусилля нового уряду України на чолі з прем'єр-міністром Гройсманом, за підтримки України та парламентської коаліції в перші сто днів діяльності значно підвищать результативність саміту для України, зокрема у вигляді пакетів фінансовової допомоги та підписання стратегічно важливих угод", - наголосив заступник голови АП.
За його словами, Київ очікує, що до нової дати саміту буде завершено перегляд програми співробітництва з МВФ, а це означатиме, що Україна матимемо перспективу отримати макрофінансову допомогу.
Процедури з впровадження безвізового режиму не будуть загальмовані через перенесення саміту Україна-ЄС, заявив Костянтин Єлісєєв.
"Немає жодної прив’язки між датою проведення саміту і перспективами безвізового режиму", - заявив він.
"М’яч зараз на боці Європарламенту і Ради ЄС. Україна виконала всі можливі і неможливі вимоги, і тепер ми чекаємо, що Євросоюз пришвидшить свої процедури (для фактичного скасування віз).
Хочу додати. Інформація ЗМІ про те, що ЄП проголосує у вересні – це не зовсім вірна інформація. Ми вже отримали запевнення представників Європарламенту про те, що вони пришвидшать процедури", - наголосив Єлісєєв.
Заступник глави АП підкреслив, що політичне рішення про скасування віз вже ухвалене і він не бачить перепон для швидкого проходження процедур в Європарламенті.
"Це питання має пройти через два комітети. В цех комітетах переважна більшість – наші партнери і я не думаю, що там виникнуть питання", - заявив він.