Незаконні вирубки лісу залишаються однією з найболючіших проблем для Закарпаття.
В гонитві за наживою тіньові ділки нищать найцінніше – ліс, зелені легені Карпат. Аерозйомка свідчить, що Карпати з кожним роком все більше «лисіють». Причому браконьєри зазвичай вирубують ліс там, звідки його легше вивезти – уздовж доріг і річок. Забирають лише стовбури, захаращуючи довкілля зрубаним гілляччям. А воно потім забиває русла річок і потічки, що в кінцевому підсумку призводить до повеней. Не кажучи вже про те, що кожне дерево своїм корінням утримує велику кількість води, яка тепер стікає з гір на рівнини, де живуть люди.
З лісогубами борються правоохоронці. Закарпатські поліцейські посилюють боротьбу з незаконними вирубками лісу. За 4 місяці 2016 року слідчими розпочато 99 кримінальних проваджень за ст.246 Кримінального кодексу України (Незаконна порубка лісу). Для порівняння, за весь минулий рік таких справ було 104.
Торік 10 кримінальних проваджень за ст.246 було передано до суду. Вісім з них вже розглянуто, злочинці понесли покарання. Ще дві справи перебувають на розгляді.
Цьогоріч ще два аналогічних кримінальних провадження направлено в суд. Загалом за цими чотирма кримінальними провадження, які тепер перебувають на розгляді в суді, сума заподіяних державі збитків склала 200 тисяч гривень, з яких 60 тисяч уже відшкодовано.
Однак реальна сума заподіяних державі лісогубами збитків набагато більша. Так, на одній лиш Березнянщині лісова охорона виявила в березні ц.р. самовільну вирубку 1815 дерев різних порід, чим державі заподіяно збитків на загальну суму понад 4 мільйони 270 тисяч гривень. Керівництво Великоберезнянського лісгоспу звернулося в поліцію, й браконьєрів розшукують.
Нагадаємо, що за незаконну вирубку лісу закон передбачає покарання від штрафу й до позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією незаконно добутого, повідомляє прес-служба закарпатської міліції.