Торік Іршавщина вже відзначилася знаннями та вмінням у створенні Великодньої писанки, яка була виконана у стилі пап’є-маше. Тоді головним завданням Великодньої акції було відправлення писанок Іршавщини захисникам Вітчизни в зону АТО. Учасниками акції в основному стали вихованці дитячих шкіл мистецтв району. Також до участі долучилися викладачі образотворчих відділів шкіл мистецтв, а народні умільці показували мастер-клас з розпису писанки. Всі бажаючі мали можливість намалювати власноруч писанку на свій смак у різних техніках, починаючи від традиційного розпису воском і продовжуючи традиції сучасними техніками: бісером, аплікаціями, довільним розписом. Відомо, що в акції взяло участь понад сто учасників.
Цікавим для всіх виявився розпис найбільшої писанки на акції. Розписували її почергово викладачі образотворчих відділів восьми шкіл мистецтв району. По завершенні розпису писанок всі учасники акції представили свої писанки на виставці-продажі на площі Іршави.
Відмінність між створенням Великодньої писанки у минулому році і писанки цьогорічної у тім, що створювали її троє молодих працівників РБК, а на цей раз за створення головної Великодньої окраси Іршавщини, до речі з власної ініціативи, взявся один працівник, художній керівник Іршавського РБК Іван Котубей.
Майстер розповів, що над створенням Великоднього пап’є-маше працює вже більше місяця, завершити роботу планує трохи більше, ніж за тиждень. За основу при втворенні писанки взяв фітбол - м’яч для фітнесу. На завершення творіння шпаклюватимуть та грутуватимуть, щоб пізніше вже на білий фон можна було нанести кольоровий розпис.
На створення писанки Іван Котубей витратив близько 15 л клею та 8кг паперу, аби створити пап’є-маше висотою 1,10 та діаметром 2,25. Як зазначив майстер, розписуватимуть писанку з 1 квітня, ділитимуть її на 8 секторів, а пізніше 8 ДШМ Іршавщини писанку розписуватимуть, на це у кожної зі шкіл буде тиждень. Після Великодніх свят її, можливо, виставлять на аукціон, пише одне з місцевих видань.