Про це "Українській правді" повідомив депутат БПП Сергій Лещенко за результатами засідання фракції.
За його словами, представникам БПП було доручено взяти у секретаріаті ВР підписні листки та почати збір підписів за оголошення недовіри уряду Арсенія Яценюка. Якщо назбирається 150 голосів і питання буде винесене до сесійної зали, то фракція БПП голосуватиме за це рішення.
Водночас, як уточнює кореспондент УП, рішення ухвалювалося без Яценюка та президента Петра Порошенка, які виступали на засіданні фракції.
Згідно з повідомленням, зустріч Порошенка з депутатами тривала не менше години, але чіткої позиції щодо відставки уряду він не висловив.
Ключове, що просив президент - проголосувати за 8 законопроектів, які необхідні для безвізового режиму і співпраці з МВФ.
"Я не буду на вас тиснути, прийшов вас послухати", - сказав він депутатам, відповідаючи на запитання щодо відставки уряду.
Порошенко сказав, що питання про відставку Кабінету міністрів не можна не піднімати, оскільки це турбує суспільство, але лишається на розсуд депутатів.
"Коли міністри на 1+1 говорили про успіхи уряду, навіть я їм не вірив", - зазначив президент.
Він сказав, що не допустить дострокових парламентських виборів.
Взагалі, за інформацією джерел УП, зустріч Порошенка звелася до того, що він не висловив чіткої позиції щодо уряду і ретранслював депутатам ризики та позицію західних партнерів.
Після цього з депутатами зустрівся Яценюк. Він відповідав на запитання депутатів, здебільшого вузькогалузеві.
Під час спілкування із фракцією Яценюк висловив таку думку: "Ми йдемо, як барани, у 2005 рік. Тоді тільки війни не було".
На це Юрій Луценко відповів, що "на відміну від 2005 прем'єр зараз найнепопулярніша фігура і нехтувати бажанням відставки Яценюка 75% виборців - неможливо".
Проти рішення фракції голосував Юрій Соловей, і десять депутатів утрималися.
В коментарі УП Соловей сказав: "По-перше в уряді 11 міністрів від БПП, і якщо відправляти у відставку, то усіх, а не тільки прем’єра. По-друге, спочатку в коаліції фактично були тільки БПП і НФ, поки "Самопоміч" і Ляшко фактично були в опозиції. Відправляти у відставку, щоб країна котилася невідомо куди – неправильно".