Андрій Любка. Карбід: роман. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2015. – 288 с.
Пригодницький роман про сто способів контрабанди і не тільки здійняв літературну хвилю, адже був презентований майже у 30 містах України та за кордоном, отримав широкий резонанс у мас-медіа. Твір визнано кращою книгою року на Закарпатті (конкурс «Книга на Миколая»), став фіналістом конкурсу «Книга року від ВВС».
Оксана Луцишина. Любовне життя: роман. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 240 с.
Пронизлива історія про любов і вигнання, в якій прискіпливий гравець у бісер відчитає колоду карт Таро. Цей твір називають реалістичною сюжетною емігрантською прозою з виразно окресленими соціальними проблемами, яким авторка розвіює стереотипні уявлення про Америку. Нову книгу в грудні Оксана Луцишина презентувала в п’яти містах України. А Оксана Забужко вже назвала книгу паростком від насіння «Польових досліджень…» з подібною «оптикою» художнього бачення й кращою в цьому році.
Вікторія Андрусів. Вагон № 13: роман. – Ужгород: ТОВ «ІВА», 2015. – 328 с.
Роман про революційні події в Ужгороді наприкінці 2013-го цьогоріч отримав обласну літературну премію імені Федора Потушняка у номінації «Проза». Він став першим твором закарпатців про Революцію Гідності.
Мирослав Дочинець. Карби і скарби: роман. – Харків: КСД, 2015. – 288 с.
Шевченківський лауреат цьогоріч порадував читачів черговою філософською книгою. «Карби і скарби» — неспішна дружня оповідь про відчуте й спостережене, пережите й побачене. Мозаїка образів приваблює своєю щирістю, простотою й мудрістю.
Дмитро Кешеля. Притчі Долини Снів: роман-феєрія // Дмитро Кешеля. Молитва за втраченими світами: Трилогія з народного життя. – Ужгород: «Карпати», 2015. – С. 17-159.
Наприкінці року видавництво «Карпати» видало трилогію із народного життя Дмитра Кешелі. Крім друкованих уже творів «Молитва за втраченими світами» та «Запишіть у свідки мої сльози», вміщений і новий роман «Притчі Долини Снів».
Вікторія Андрусів. Полюції: оповідання. – Ужгород: ТДВ «Патент», 2015. – 256с.
Збірка оповідань авторки, за словами Сергія Федаки, продовжує традиції закарпатської новелістики від Потушняка та Томчанія, заглиблюється у філософські проблеми пересічних людей. Життя як воно є очима закарпатської письменниці і журналістки.
Олександр Гаврош. Різдвяний песик: казка. – Тернопіль: Видавництво «Навчальна книга - Богдан», 2015.
Це перша закарпатська літературна казка про Різдво, котру цікаво читати як дітям, так і дорослим. Адже в невеликій книжці на півсотню сторінок закладено чимало пластів. Лейтмотивом зимової казки є популярна закарпатська колядка «Коли звізда ясна з неба засвітила», яка об’єднує всіх героїв, яких тут чимало - люди, звірі і навіть янголи. Всіх їх чудово відтворила художниця Лілія Василенко.
Іванка Когутич, "Буквоїд"