Як розповів у коментарі прокурор Закарпаття Володимир Янко, дійсно колишнім керівництвом головного управління Держземаґентства у області було незаконно виділено 28 земельних ділянок уздовж лінії державного кордону, фактично в прикордонній смузі. Ці землі, наголосив прокурор області, є землями оборони і надавати їх у приватну власність не мали права - це є грубим порушенням вимог ст. 84 Земельного кодексу України, ст. 3 Закону України «Про використання земель оборони», інших законодавчих та підзаконних нормативних актів. Проте, внаслідок тривалої у часі бездіяльності службових осіб органів охорони державного кордону на сотні гектарів земель прикордонної смуги відсутні правовстановлюючі документи, що дозволило окремим посадовцям скористатися і незаконно виділити закарпатцям вказані землі.
Враховуючи особливість географічного розташування Закарпатської області – наявність кордонів з чотирма європейськими країнами (Румунія, Угорщина, Словаччина та Польща) та притаманними прикордонному регіону проблемними рисами, пов’язаними насамперед з нелегальною міграцією і контрабандою, було ініційоване вивчення питання законності розпорядження та використання землями уздовж кордону. Як наслідок, було викрито як порушення вимог закону кримінально-карного характеру, так і низку проблем, що потребують врегулювання органами державної влади.
Встановлено, що виділення усіх названих земельних ділянок відбулося на початку січня 2015 року і щойно прокуратурі стало відомо про цей факт – було негайно подано до судів позови про скасування незаконних актів та повернення земель у державну власність.
До того ж, прокуратурою розпочато три кримінальні провадження стосовно посадовців головного управління Держземаґентства у області, котрі й причетні до цих незаконних земельних оборудок.
Наразі мова іде про земельні ділянки, незаконно виділені на території Берегівського району, з цього приводу до суду пред’явлено 30 позовних заяв про скасування наказів, якими надано у власність земельні ділянки, що входять у смугу відведення державного кордону та повернення земель державі.
Нещодавно Апеляційний суд Закарпатської області залишив без змін рішення Берегівського районного суду, яким задоволено 9 позовів в інтересах держави і вказаним судовим рішенням 17 га повернуто у державну власність. Тим самим поновлено порушене право Державної прикордонної служби України на користування спірними земельними ділянками, спрямоване на захист державного кордону.
У провадженні суду перебуває ще 21 позов, предметом у яких є аналогічні порушення щодо розпорядження землею площею майже 40 га, повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.
Наталка Майстренко 2016-01-01 / 18:40:39
А до чого тут посилання на ЗК УРСР 1976 року? Давайте ще "притягнемо за вуха" норми ЗК УРСР 1922 року, дія якого вже з 1946 року поширювалася на Закарпаття. Рішення якого року оспорюється, 2015? Тож застосуванню підлягають саме норми і ЗКУ, і ЗУ "Про використання земель оборони" в редакції на момент прийняття рішень та підписання "позитивних" висновків управлінням Держземагентства. Так буде хоч один обвинувальний акт щодо керівництва х територіальних органів цих структур відстояний в суді?
Антал 2015-12-29 / 16:00:12
За вто що я "правильно" голосовав коли обирали голову облради, прийдеся знову мені обласним земельним фивником стати. Так лисий Мацкаль казав і хрен класти на вто що я із опоблоку і майданутих пиздив. Будуть введені нові понятія по виділенні землі. Понятія всім доступні - хто більше бабла, той бульшу площу получає. А я, за такий довгий час, добре ся проголодовав. Так що будуть вам і категорії, будуть вам і оцінки...
земельнику 2015-12-29 / 14:29:12
Читай Закон України «Про використання земель оборони»
земельник 2015-12-29 / 13:52:57
Згідно конституції України усі форми власності на землю рівні -державна ,комунальна та приватна. Чи в державі що називається Україна закон як дишло "куди повернеш дути і вийшло".Відповідно Земельного кодексу УРСР (1976р)та державних актів ці земельні ділянки знаходолись у користуванні колгоспів і радгоспів , а не в користуванні прикордонників.Змлі,які були в користуванні прикордонників під шифром /ДЗФ або ГЗФ/.Доречі юридичною основою усіх угіддь на даний час є планово-картографічні матеріали з землеустрою колгоспів та радгоспів.