Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті інвестиційного банку, повідомляє "Російська служба ВВС".
"Беручи до уваги загальне гальмування реформ в країні, прогнози довгострокового економічного зростання виглядають негативно", - вказується в повідомленні.
У зв'язку з цим експерти організації вважають актуальним свій недавній прогноз російського ВВП цього року в мінус 4,5% і на рівні мінус 1,8% наступного року.
Також економісти ЄБРР вважають, що девальвація рубля може негативно позначитися на валютах країн, що ведуть з Росією активну торгівлю. У першу чергу, мова йде про країни ЄАЕС (Казахстан, Білорусія, Вірменія, Киргизія).
"Більш слабкий рубль може чинити додатковий тиск на валюти країн Євразійського економічного співтовариства (існувало до минулого року, зараз - Євразійський економічний союз, ЄАЕС), беручи до уваги міцні торговельні, інвестиційні та фінансові зв'язки цих країн з Росією", - вважають в ЄБРР.
Споживчі ціни в РФ зросли в серпні 2015 року на 0,4% до попереднього місяця і на 15,8% - до аналогічного періоду попереднього року, перевищивши прогнози аналітиків.
Про це повідомляє Рейтер.
Опитані Рейтер експерти очікували, що інфляція в серпні становитиме 0,2% в місячному і 15,6% - у річному вираженні, тобто не зміниться в порівнянні з кінцем липня.
Не допомогла основним показникам і дефляція в продовольчих товарах (мінус 0,7%) у серпні по відношенню до липня, адже непродовольчі товари подорожчали на 0,8%, а послуги - на 1,3%.
Росстат повідомив, що в січні-липні зростання споживчих цін становило 9,8% в порівнянні з 5,6% за сім місяців минулого року.
Центробанк РФ ще до нового витка девальвації рубля очікував, що в 2015 році інфляція становитиме 10,8%. Тепер ЦБ може озвучити новий прогноз 11 вересня, коли відбудеться чергове засідання ради директорів ЦБ РФ за ключовою ставкою.
Більшість економістів, опитаних Рейтер в кінці серпня, очікували, що Центробанк зробить у вересні паузу у пом'якшенні грошово-кредитної політики на тлі падіння курсу рубля слідом за цінами на нафту і збереже ставку на рівні 11%.
"Ключова ставка з більшою ймовірністю буде збережена. Інфляція, яка знову почала набирати обороти після останньої девальвації рубля, ставить ЦБ в скрутне становище", - написали в п'ятничному коментарі аналітики Nordea.
Глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв визнавав, що девальвація рубля прискорить зростання споживчих цін в РФ, які досягнуть 11 відсотків або трохи перевищать цей показник за підсумками року, і припускав, що ЦБ зробить паузу в зниженні ключової ставки.
Помічник президента Росії Андрій Бєлоусов сказав у п'ятницю агентству, що інфляція цього року буде між 11 і 12 відсотками, але не перевищить 12%.