Висновок КС зачитав суддя Конституційного суду Василь Бринцев.
"КС дійшов висновку: визнати проект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади… таким, що відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України. Висновки КС є остаточним і оскарженню не підлягають", - зазначив Бринцев.
"До висновку додаються окремі думки суддів КС", - додав Бринцев, проте поки не відомо, хто саме висловив ці думки.
Перед цим він зачитав, що оскільки в Україні не введено надзвичайний або воєнний стан, зміни до Конституції можуть бути внесені, тому проект відповідає положенню статті 157 Конституції.
Також, за рішенням КС, зміни до Конституції можуть розглядатися, оскільки нинішнє скликання депутатів на сесії таких змін раніше не розглядали, тож проект відповідає вимогам ст. 158 Конституції.
Крім того суд розглядав відповідність проекту змін правам людини. Згідно з висновком, жоден з запропонованих пунктів змін до Конституції не порушує прав людини.
"Запропоновані законопроектом зміни не передбачають скасування прав і свобод людини і громадянина", - наголосив суддя.
Так, КС визнав такими, що відповідають Конституції положення в частині децентралізації.
Зміни до Конституції щодо префектів в КС також визнані такими, що відповідають Конституції і не порушують прав людини і громадянина.
Щодо змін про адміністративно-територіальні одиниці – громади, регіони, райони - КС також вважає, що ці позиції не порушують прав людини і громадянина.
Суддя зазначив, що термін "громада" як первинна адміністративно-територіальна одиниця – розглядалися КС раніше, тому визнані такими, що відповідають Конституції. Він додав, що ці положення також не порушують прав людини і громадянина.
Також КС вважає таким, що не порушує прав людини пункт, яким президент має право зупинити дію акту голови громади, або ради громади, яким порушується територіальна цілісність України, звертається до КС в має право скасувати цей акт, а ВР звільняє з посади такий місцевий орган з посади і призначає дострокові вибори.
КС також визнав такими, що не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини пункт щодо проведення чергових місцевих виборів, виборів громад, райрад та інших місцевих рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року, а також припинення повноваження місцевих органів, обраних у жовтні 2015 року.
Щодо пункту прикінцевих положень про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської області , які визначаються окремим законом КС визначив, що таке доповнення не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина.
КС також вважає відповідним правам конституції , що президент вперше створює здійснення і призначення префектів не пізніше 1 березня 2018 року.
Згідно з Конституцією, далі проект змін має бути розглянутий на наступній сесії ВР і ухвалений не менше, як 300 голосами.