Те, що контрабандні верховоди в Закарпатті опиралися на підтримку незаконних воєнізованих формувань і прикривалися державними структурами, — секрет Полішинеля. Просто одні носили камуфляж, інші — "адідас". "Стрілки", на кшталт тієї, що відбулася 11 липня в спорткомплексі "Антарес", стали звичайною практикою для регіону. Але цього разу ситуація просто вийшла з-під контролю.
Відомо, що після мукачівських подій Банкова розглядала й варіант примусового роззброєння бійців "Правого сектора", і можливість використання конфлікту як приводу для відставки Авакова з поста міністра внутрішніх справ. Однак від обох планів там вирішили відмовитися.
Зняття Авакова для Порошенка є бажаним, але поки що нездійсненним завданням. Досить згадати, скільки зусиль було витрачено на звільнення Валентина Наливайченка, який мав набагато меншу групу підтримки. А для жорстких заходів щодо "Правого сектора" була потрібна значна впевненість у власних силах, чим нинішня влада поки що похвалитися не може. Віче, скликане "Правим сектором" на Майдані Незалежності, зібрало трохи менше учасників, ніж хотілося б Ярошу, і трохи більше учасників, ніж хотілося б Порошенку. Що, найшвидше, примусило обох погодитися на "нульовий варіант" і відмовитися від різких рухів. Влада не намагалася роззброїти "Правий сектор" і не ризикнула проводити спецоперацію щодо заблокованих закарпатських "дуківців". Ярош обмежився незрозумілими закликами провести референдум, який, зрозуміло, ніколи не відбудеться.