Ресторан у Києві працює лише 4 місяці, але неабияк популярний.
Приготувати смачний бануш можна тільки з закарпатської кукурудзяної крупи. Ніяка інша не зробить його таким ніжним. У цьому переконалась Тетяна Юрович. 4 місяці тому вони з подругою відкрили ресторан закарпатської кухні. Майже всі страви, які тут подають, так само, як і банош, - приготовані з продуктів, привезених із найзахіднішого регіону країни. Наприклад, шовдарь, копчений на вишневих гілках. «Це свина нога, яку готують у нас на великі свята - Різдво, Пасха і День святої Марії. М'ясо це ми спочатку висушуємо, потім коптимо, потім воно знов висушується, потім виварюємо в маринаді. М'ясо нам привозять в'ялено-копчене, ми вже тут його виварюємо», - розповідає співвласниця ресторану Тетяна Юрович.
Закарпатські також сири і вина. А ще паприка. Її додають до багатьох страв. Тетянина бабуся вже багато років купує приправу в однієї і тієї ж продавчині. Тож якість перевірена.
Автентичний і сливовий леквар - начинка для кіфлика - випічки, що дала назву ресторану.
Щоб відкрити такий ресторан, знадобилося 25 тисяч доларів. Це й на ремонт, і на обладнання, і на меблі - українського виробництва. Прикрашали ресторан домашніми речами.
Окупитися ресторан має за рік. Міг би й швидше, але тоді треба підвищувати ціни на їжу. А поки тут повноцінний обід з екопродуктів обійдеться приблизно в 200 гривень. Відвідувачів - повний зал, і навіть іноземці.
У ресторані працюють люди з усієї України. Шеф-кухар - киянин Андрій - уперше з закарпатською кухнею познайомився тут. Тепер особливо любить готувати і їсти - бограч.
Анастасія Федченко, Максим Флуд, Факти, ICTV