"Президент Буркіна-Фасо Томас Санкара відмовився як від президентської зарплати, так і від кондиціонера у власному кабінеті, бо йому було соромно, що його громадяни не можуть собі такого дозволити. За час його правління було розпродано весь урядовий автопарк з «Мерседесів» і були придбані найдешевші на той час «Рено».
Всі мабуть неодноразово чули про президента Уругвая Хосе Мухіка, який жив на фермі, майже всю свою зарплату віддавав на благодійність і заслужив у своїй країні прізвисько «найбідніший президент».
Ми у своєму розвитку, звичайно, знаходимося вище, ніж Уругвай і Буркіна–Фасо. Принаймні поки що. Чому «поки що»? Бо якщо уже навіть такі країни як Вануату, Самоа, Тринідад і Тобаго добилися безвізового режиму з ЄС, то це означає, що у нас точно не все в порядку. Я вже не кажу про те, що в перерахунку на іноземну валюту, мінімальна зарплата і пенсія в Україні побила усі антирекорди на європейському континенті", – пише політик на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.
"Здавалося б – чим не привід для деяких представників влади, якщо не пожертвувати своїми статками і переїхати жити на ферму, то принаймні продати службові «Мерседеси» і закупити «Рено»? Це абсолютно точно привід для того, щоб урядовці і депутати не користувалися «Феофанією», в той час, як прості люди позбавлені деколи навіть елементарного медичного захисту. Особисто я відомчою медициною не користуюся. Так само, як і не користуюся депутатськими перельотами і службовими автомобілями. Більше того, не робив цього навіть тоді, коли середня зарплата в Україні була вищою, ніж зараз, а наше керівництво не ходило по світі з протягнутою рукою.
Тому, у мене риторичне питання – чим ситуація, в якій опинилася Україна, не є приводом для того, щоб влада відмовилася від привілеїв? Можливо, це саме той випадок, коли Україна має брати приклад з Буркіна-Фасо?", – запитує В.Балога