За проголосували 265 депутатів.
Змінами до закону вказується, що закон про особливе самоврядування почне діяти лише після набуття повноважень органами місцевого самоврядування.
"Тільки після вони цього матимуть право реалізувати самоврядування", - наголосив Степан Кубів, який представляв законопроект.
Крім того, законопроекті наголошується, що вибори мають бути проведені з обов’язковим врахуванням міжнародних стандартів, зокрема участі міжнародних спостерігачів, щоб не допустити втручання в хід голосування в тому числі з боку незаконних збройних формувань.
"У нормах закріплюється забезпечення вільного та таємного голосування внутрішньопереміщених осіб, які були змушені залишити місця їхнього проживання", - додав Кубів.
Крім того, проект вимагає забезпечення свободи передвиборної агітації та рівної можливості доступу до ЗМІ. Задля цього на тих територіях має бути відновлено українське телерадіомовлення та вільне поширення друкованих ЗМІ на всій території областей.
Крім того від профільного комітету Олексій Гончаренко повідомив, що вибори можливі лише після того, як всі найманці вийдуть з території України.
Опозиційний блок заявив, що голосувати за це не буде.
Перед голосуванням перший віце-спікер Андрій Парубій заяви, що цим законом ніхто не йде на поступки.
"Навпаки, ми блокуємо багато тих положень минулорічного закону, які викликали сумнів. Полправка говорить, що ми можемо йти на переговори лише після того, коли в донецькій і луганський областях, де знаходяться окупаційні війська, будуть проведені вибори не під наглядом якутських танкістів чи кадирвіських снайперів, а українських правоохоронців", - сказав він.
"Тому зранку всі офіційні джерела РФ волають, що ми не маємо цей закон приймати. лідери терористичних угрупувань верещать, що ці закони зривають Мінські угоди. Дуже характерна позиція опозиційного блоку, що виявляється, ці закони не компроміс, а змушують одну зі сторін капітулювати. Яку сторону ви представляєте в парламенті?! Друга сторона – це путінські окупанти", - обурився Парубій.