В Ужгороді відбудеться концерт львівських музикантів, які виконуватимуть елегії Рахманінова

18 лютого о 19.00 у Мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» відбудеться концерт камерної музики під назвою «Музика Почуттів». Концерт підготували три львівські солісти, які об'єднались заради спільного творчого музикування та виконання творів Сергія Рахманінова в рамках концертного турне до Ужгорода.

В Ужгороді відбудеться концерт львівських музикантів, які виконуватимуть елегії Рахманінова

Сергій Васильович Рахманінов (1873 – 1943) – геніальний композитор, піаніст-віртуоз і диригент, один з найбільш яскравих виразників духовної суті свого часу, який створив  свій неповторний оригінальний стиль  в музиці, що вплинув у подальшому на світову музику ХХ століття.  Цікаво відзначити українські «маршрути» у творчій біографії Сергія Рахманінова - він здійснив кілька вражаючих концертних турів у Києві, Одесі, Кременчуці, Полтаві, Харкові, Катеринославі (нині Дніпропетровську). Композитор долучився до відкриття Київської консерваторії, підтримував молоді музичні таланти України. У 1893 у Київському оперному театрі Сергій Рахманінов диригував своєю першою оперою — «Алеко». Тоді ж були видані романси Рахманінова за творами Тараса Шевченка. Недаремно його глибоко шанують у нашій країні, щорічно з 1998 року проводиться Міжнародний фестиваль-конкурс «С. Рахманінов і українська культура» у Харкові, який у 2004 році внесено у Всесвітній реєстр Рахманіновських фестивалів та прийнятий до складу Всесвітнього Рахманіновського суспільства, штаб-квартира якого знаходиться в Лондоні, а президентом є знаменитий піаніст і диригент Володимир Ашкеназі, семиразовий володар престижної премії «Греммі» в номінації «Виконання класичної музики». Однією з характерних особливостей музики Рахманінова є виразний мелодизм, співучість.

У програмі концерту «Музика Почуттів» прозвучать два елегійні тріо: Елегійне тріо № 1 (g-moll) та Елегійне тріо № 2 «Пам'яті великого художника» (d-moll).

Елегійне тріо № 1 (g-moll) було створено у 1891 році в сонатній формі та вирізняється серед творів даного періоду творчості композитора індивідуальним рішенням, замкнутістю форми, що властиво більш зрілим творам Рахманінова. Елегійне тріо № 2 «Пам'яті великого художника» (d–moll) написано двома роками пізніше  і присвячено Петру Іллічу Чайковському.

Виконавці концерту «Музика Почуттів» - тріо талановитих львівських музикантів Ігор Муравйов, Анастасія М'якушко та Максим Сасько - своєю творчістю заявили про себе як високопрофесійні музиканти.

Ігор Муравйов — скрипаль, добре відомий ужгородській публіці. Ігор є лауреатом міжнародних конкурсів. Закінчив Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. Соломії Крушельницької у класі викладача Володимири Шургот. З 2012 р. навчається у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Володимира Заранського. Ігор Муравйов активно гастролює Україною та за кордоном. Як соліст, неодноразово виступав з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, оркестром Оперної Студії ЛНМА ім. М. Лисенка, Академічним камерним оркестром «Кантабіле» (Луцьк), Ансамблем солістів (Ужгород, з такими диригентами як: Денис Прощаєв, Айдар Торибаєв, Юрій Бервецький, Роланд Марчук, Олена Короленко, Товій Рівець. Ігор Муравйов є постійним учасником сольних концертів у фестивалях «Стравінський та Україна»у містах Луцьк та Устилуг, «Gold Rose», а також «Музичне сузір’я Закарпаття» в Ужгороді. У його репертуарі є кращі твори скрипкового мистецтва.

Анастасія М'якушко — віолончель. Лауреат міжнародних конкурсів. Закінчила Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. Соломії Крушельницької у класі викладача Надії Квик. Продовжує навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Юрія Ланюка. Анастасія М'якушко виступає з Академічним молодіжним симфонічним оркестром «ІNSO-Львів», Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, оркестром «Віртуози Львова»,  з диригентами: Сергієм Бурко, Юрієм Бервецьким, Айдаром Торибаєвим, Богданом Дашаком. Виступає з концертами в Україні та за її межами.

Максим Сасько — фортепіано. Лауреат Міжнародних конкурсів. Закінчив Рівненське державне музичне училище у класі викладача Лілії Духовної. Зараз навчається у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Йожефа Ерміня. Максим Сасько завоював III місце на 6 Міжнародному конкурсі імені С.В.Рахманінова (2008р), де також отримав премію за найоригінальніше виконання обов'язкового твору. Максим Сасько дає концерти в Україні та за кордоном, виконуючи кращі твори фортепіанного мистецтва.

Агентство комунікацій ПАЗЛ

16 лютого 2015р.

Теги: Рахманінов, концерт, львівські музиканти

НОВИНИ: Культура

15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
09:47
Виставку Михайла Повка презентували у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
09:14
До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації
09:41
Виставу "Це все вона" показали на малій сцені Закарпатського обласного театру
10:01
Полювання на сина
10:29
/ 1
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 3
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
» Всі новини