Мінеральну воду під такою назвою та сувенірну продукцію з брендом волонтерського руху тячівці продавали на вулицях міста, а виручку віддавали на закупівлю спорядження для закарпатських бійців. Але то був тільки початок.
- Потім ми збирали теплий одяг, взуття, обмундирування для військових, багато відправляли на схід, – згадує Калина. – Організовували збір дитячих речей для переселенців у Тячеві та дитбудинків у Слов’янську.
Зараз на волонтерському рахунку Івана та Калини – втілення в життя численних благодійних ініціатив. Це і виготовлення маскувальних сіток для військових у школах, допомога пораненим у Мукачівському військовому шпиталі, забезпечення військових вітамінами – квашення овочів, сушіння яблук… Подружжя згуртувало багатьох однодумців та помічників як у Тячеві, так і в різних куточках району – від Усть-Чорної до Колодного.
Вчитель Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського, Калина і своїх учнів навчає не бути байдужими: її вихованц залюбки пишуть солдатам листи й отримують вдячні дзвінки від захисників.
А віднедавна тячівці узялися й за виробництво сухих супів для бійців на передовій. Для цього використовують електросушарку, яку придбали благодійники. Овочами для сушіння та квашення, а також тарою для відправки діляться підприємці Тячева та Виноградова. Хтось приносить гриби, а хтось допомагає грошима, і тоді волонтери самі закуповують усе необхідне.
До складу такого напівфабрикату входять морква, капуста, цибуля та спеції – перець, лавровий лист, чебрець, сухі білі гриби. Очищені овочі натирають і упродовж шести годин сушать у сушарці. Затим одразу перекладають у підготовану тару. Як правило, цим займається господиня, але вся родина охоче допомагає у цьому процесі.
– Ми постійно спілкуємось з іншими закарпатськими та київськими волонтерами, тож знаємо, що такі сухі супи потрібні на передовій, де немає умов для приготування їжі, – каже волонтерка. – Вони, по-перше, дуже смачні, а по-друге, дуже прості у приготуванні: овочеву суміш слід залити окропом та кілька хвилин прокип’ятити.
Дванадцять фасованих наборів сухих овочів виробництва тячівського подружжя, на 10-15 літрів кожна, – вже на передовій. Їх разом з мішком сухих яблук доставив бойовим побратимам військовий лікар Леон Данко.
Виробництво сухих супів триває повним ходом. Поки що всі інгредієнти для цього у волонтерів є, але треба буде ще, бо ж невідомо, скільки ще триватиме війна.
– Допомагаємо, чим можемо, – ділиться думками Калина Кричфалушій. – Не хочеться займати позицію «моя хата скраю». Бо це наша держава, майбутнє наше і наших дітей.
Наразі волонтери збирають кошти на прилад нічного бачення Yukon NVMT Spartan 3x50 Gen 2+ для військовослужбовця з Тячева. Реквізити для тих, хто бажає допомогти:
картки Приватбанку 5168 7423 2230 0587 (Крічфалушій Іван Іванович),
5168 7556 0707 1996 (Богаченко Євгенія Василівна).
Також завжди потрібні дитячі речі – необов’язково нові, продукти, які не псуються, яблука, сушені гриби. Усе це можна приносити безпосередньо волонтерам.
Про свою діяльність помічники армії регулярно звітуються в Інтернеті, зокрема, у спільноті «Допомога захисникам України – Тячів» на Фейсбуці (https://www.facebook.com/groups/311972758985788), до якої можуть долучитись усі бажаючі допомогти.
Телефони волонтерів: 0673120361 (Іван), 097 668 57 69 (Калина).
Наталія Маджара, Тячів
ann 2015-02-06 / 16:12:01
Ha takich liudiach trimajutjsia ukrainsjki sakhisniki
миша 2015-02-01 / 14:48:26
настоящие патриоты украины спасибо
Ужгородець 2015-01-30 / 20:06:58
Добре.