Про це йдеться у висновках за результатами засідання міністрів закордонних справ країн ЄС.
"Рада рішуче засуджує безладний обстріл житлових районів, особливо у Маріуполі, та нещодавню ескалацію бойових дій у Донецькій і Луганській областях України. Рада шокована великою кількістю жертв. Рада відзначила докази постійної та зростаючої підтримки, яку Росія надає сепаратистам, що підкреслює відповідальність РФ", - йдеться в документі.
"Рада припускає, що Росія буде здійснювати свій вплив і спонукати сепаратистів негайно припинити ворожі дії і виконати повністю свої зобов'язання в рамках Мінської угоди, включаючи, зокрема, припинення бойових дій і виведення важкого озброєння із зони безпеки уздовж лінії розмежування, як передбачено мінським меморандумом", - говориться у висновках Ради.
Також глави МЗС країн ЄС закликали українську владу "оперативно вжити правові заходи, що дозволяють Міжнародному кримінальному суду розглянути ймовірні злочини проти людяності, вчинені на території України в 2014-2015 роках".
Водночас Рада ЄС відзначила важливість просування до ратифікації Римського Статуту.
Окрім того, у висновках засуджуються обшуки кримськотатарського телеканалу ATR, як "останній акт переслідування і залякування кримсько-татарської громади і ще одну спробу обмежити свободу слова та ЗМІ на півострові".
Міністри також закликали до посилення боротьби з російською пропагандою.
"Такі зусилля повинні включати активне інформування про політику ЄС, виправлення дезінформації, коли вона з'являється, і підтримку для подальшого розвитку незалежних ЗМІ в регіоні", - йдеться у висновках.
Окрім того, як повідомила Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, Рада ЄС продовжила до вересня дію індивідуальних санкцій, введених у березні стосовно фізичних та юридичних осіб за погрозу або підрив суверенітету і територіальної цілісності України, і попросила розширити „чорний список".
"Зважаючи на загострення ситуації, Рада постановляє продовжити, у повній відповідності з вимогами законодавства ЄС, обмежувальні заходи стосовно осіб і організацій за погрози або підрив суверенітету України та її територіальної цілісності, прийняті в березні 2014 року і згодом оновлені, до вересня 2015 року", - сказано у документі.
"Більше того, вона закликає Високого представника та Єврокомісію іподати у тижневий строк пропозиції по додатковим списками для винесення рішення Радою ЄС у закордонних справах 9 лютого 2015 року", - йдеться у висновках.