Засідання в обласному апеляційному суді Закарпатської області було призначене на сьогодні, 21 січня. З метою підтримки засудженого за службову недбалість військовика Дениса Волошина у суд завітали кілька десятків активістів Революції Гідності в області, представники волонтерського руху, колеги майора по службі.
Втім, за кілька хвилин від початку засідання голова суддівської колегії оголосив про перенесення слухань — відповідні клопотання надійшли від потерпілого, а також від адвоката засудженого бійця АТО. Оскільки ж сторони процесу щодо перенесення засідання не заперечували, суд постановив призначити слухання у справі на 29 січня.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, військового ЗСУ Дениса Волошина, який після чергового етапу служби у зоні АТО отримав звання майора, у листопаді минулого року було засуджено за службову недбалість. Розгляд кримінальної справи тривав ще з 2012 року, однак, вирок у ній був винесений тільки торік.
Упродовж 2014-го, попри перебування Дениса Волошина у зоні бойових дій, додому до бійця приходили повістки із викликами на суд. Тож представляти у суді сина ходив його батько, який сьогодні, по перенесенні слухань, розповів: під час засідань у суді першої інстанції не був заслуханий жоден свідок зі сторони обвинувачення та не задоволено жодне клопотання. “По отриманні повісток і під час засідань я пропонував і суддям, і представникам військової прокуратури провести виїзне засідання на блок-посту на сході, у присутності мого сина. Звісно, що вони не пристали на цю пропозицію”, — розповів батько Дениса Волошина, який свого часу також віддав армії 26 років життя, після чого ще й виховав двох синів-військових офіцерів.
18 листопада минулого року Дениса Волошина було визнано винним у службовій недбалості, через яку залишився інвалідом підлеглий солдат-строковик. За інформацією ЄвроМайдан Ужгород та з розповідей військовика вимальовується намагання Міноборони та слудбових осіб на місцях “призначити” крайнього у згаданій справі. Так, після скраг сроковика, який 2008-2009 років проходив службу під командуванням Дениса Волошина, солдата було направлено на лікування у Львівський військовий шпиталь, а відтак — у медрорту в Ужгород. Звідки його і виписали щза кілька днів попри виявлений пієлонефрит. За відсутності будь-яких офіційних документів про хворобу, строковик і надалі продовжував служити у війську. Натомість, документи, на підставі яких його у підсумку й комісували, надійшли з Львова у частину чомусь лише через 3 місяці.
У підсумку, юнак лишився інвалідом — за деякий час йому довелось робити операцію із пересадки нирки. Паралельно батько хлопця звернувся із проханням реагування на ситуацію до вищого керівництва країни, Міноборони та Генпрокуратури. Відтак, згодом, обвинувачення у службовій недбалості було висунено саме Денису Волошину — попри відсутність претензій до нього колись підлеглого солдата, а нині інваліда.
За результатами тривалих розглядів справи у суді першої інстанції військовика було визнано винним. А це дає підстави Міноборони, до якого із цивільним позовом про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 500 тис. грн. має намір позиватись родина потерпілого солдата, зобовязати Дениса Волошина відшкодовувати зазначену матеріальну шкоду власним коштом.