"Напевно стільки, скільки знаю я про нашу спробу піти у НАТО в 2008 році, в цій країні не знає ніхто. І скажу вам, що тоді нам не дали ПДЧ не лише через позицію Франції і Німеччини. Бо за план дій для України і Грузії виступав президент Буш і я впевнений, що він знайшов би правильні аргументи і для Меркель, і для Саркозі.
Проблема в тому, що прем’єр-міністра Тимошенко і Голову ВР Яценюка довелося в буквальному розумінні змушувати підписати з Президентом Ющенком заяву про прагнення вступити до НАТО. В підсумку ці двоє свої підписи таки поставили, але реально "допомагали" Україні добитися того, щоб ПДЧ в Бухаресті нам не дали.
Зрозуміло, що тоді був такий період, що майже ніхто не вірив у дружбу помаранчевого прем’єра з Путіним. Це зараз народ нарешті почав прозрівати, а тоді будь-які спроби донести до громадськості правду, закінчувалися для нас брудними інформаційними кампаніями у відповідь", - розповів політик.
"Чому я згадав цю історію? Не тому, що хочу очорнити лідерів двох парламентських партій. Просто дивлюся на те, що відбувається зараз, і розумію, що усе це ми уже проходили. Розумію, що корінь заяв Штайнмайєра і Ромпея – не так вплив Росії, чи бажання Європи жити ситим і спокійним життям, як позиція самої української влади.
От я не розумію, чому за 8 місяців ми так і не подали заявку на членство в НАТО? Хоча б у форматі Голови парламенту, прем’єр-міністра і Президента. Адже усі вони ніби проєвропейські, демократичні політики.
Чому ми досі не проголосували за скасування позаблокового статусу?
Чому Президент збирається аж 6 років вступати в НАТО? Ну гаразд - якщо нам потрібен час на підготовку, то референдум давайте проведемо негайно. Давайте залишимо у спадок майбутнім поколінням хоча б юридично оформлене прагнення народу бути в системі колективної безпеки.
Пане Президенте, Ви й самі знаєте, що сам-на-сам з Росією нам вистояти буде вкрай складно. Окрім патріотизму наших бійців, єдиний шанс на перемогу – це членство в НАТО. Що б там не говорили, це реально. Але лише за умови консолідованої позиції влади, і якщо публічні заяви не будуть розходитися з реальними діями. Тому, не потрібно чекати 6 років. Давайте вже оголошувати референдум щодо вступу України в НАТО. Переконувати нікого не потрібно – більше половини громадян підтримують таку ідею і їх кількість буде лише рости. Жодних перешкод, щоб рухатися в напрямку НАТО немає", - констатує В.Балога.
777 (оригінал) 2014-11-26 / 20:56:21
Найбільш цікавий матеріал, це розповідь пана Віктора, як він розвалював помаранчеву більшість і відкидав країну на довгі роки назад у 2005 році. А ще цікавішою для закарпатців стане його сповідь про технологію голосування за Януковича в першому та другому турах. Поради може давати людина, а не Кончіта Вудс місцевого розливу, де прагнення наживи переплюнула патріотизм і всі разом взяті європейські цінності. Більше не пишу, бо крапку в проекті ЄЦ вже покладено батьками-засновниками саме в цих виборах, а далі лише агонія "нікчемних порад" та забуття... Історія не пробачає засранців.