Замість обіцяної високооплачуваної роботи, комфортабельних умов для проживання та їдальні, потерпілих чекали бараки з надписами «Ласкаво просимо в пекло», дерев’яні піддони для сну та важка робота до нестями.
Організували бізнес з торгівлі «живим товаром» троє українців та двоє громадян сусідньої держави. Спільники підбирали кандидатів з середовища малозабезпечених родин Тернопільської та Закарпатської областей, які не могли знайти гідно оплачуваної роботи на Батьківщині. При цьому перевага надавалася або особам без постійного місця проживання, або самотнім людям.
Вербувальники малювали оптимістичні картини роботи на сільськогосподарських угіддях й обіцяли заробітки в тисячу доларів США на місяць. При цьому передбачалися пансіонатні умови проживання з триразовим харчуванням, а також безоплатний проїзд до пункту призначення і назад.
Після підбору групи осіб, в середньому 20 чоловік, спільники доставляли їх до Краснодарського краю. Вже на місці у потерпілих одразу відбиралися паспорти та телефони, вони опинялися під пильним наглядом цілодобової охорони з собаками.
Потерпілі працювали кожного дня з 5 ранку до 9 вечора в теплицях, де температура сягала 45 градусів спеки. Проживали трудові раби у бараках в нелюдських умовах, їх практично не годували, а про обіцяну зарплатню годі й говорити. Сміливців, які намагалися втекти, ловили, а потім жорстоко лупцювали.
За попередніми підрахунками, за час існування злочинної групи до РФ переправлено 70 громадян України. Серед потерпілих були навіть неповнолітня дівчина та вагітна жінка.
Затримали спільників співробітники тернопільського УБОЗ вночі 5 листопада при спробі перевезти через кордон 17 осіб.
Правоохоронці провели 8 санкціонованих обшуків, у результаті чого вилучили мікроавтобус, на якому перевозили за кордон потерпілих, паспорти громадян України, блокноти із записами анкетних даних раніше відправлених осіб, платіжні картки та грошові кошти: 10 тисяч гривень, 2 тисячі доларів США, 15 тисяч рублів.
Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу та проводиться робота з метою притягнення до кримінальної відповідальності й учасників групи, які діють за кордоном.
Здійснюється досудове розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Прес-служба ГУБОЗ МВС України