Марк навчається в хіміко-біологічному класі Ужгородської гімназії, і з самого дитинства проявляє інтерес до конструкторських рішень та науки.
З ранніх років я захоплювався двома напрямками: навколишнім світом (тварини та рослини) і конструктором LEGO. В дитинстві я любив ходити в зоопарк, океанаріум і просто гуляти там, роздивляючись все, що мене оточувало. Але мене завжди тягнуло до того незвіданого світу, який живе за межами неозброєного ока. Одного разу на канікулах я набрав води в річці і вирішив заглянути в цей прихований світ. Мікроскопа в мене не було, але в інтернеті я побачив, як його можна зробити зі звичайної веб-камери. І в мене все вийшло.
Марк розповідає, що ідея проекту для Google Science Fair у нього виникла після уроку біології в школі, коли звичайні шкільні мікроскопи були незрозумілими для учнів та давали мало можливостей побачити щось чи дослідити. Того року хлопець уже мав досвід участі (і перемоги) у проекті Robotica-2013, тому вирішив допомогти своїй школі, розробивши власну модель мікроскопа. Вона створена на базі LEGO Technik i LEGO Mindstorm EV3, керувати мікроскопом можна за допомогою будь-якого Android-пристрою через Bluetooth, а зображення транслювати в інші школи через Google Hangouts. Ось відеопрезентація цього проекту:
У вересні переможці Google Science Fair поїдуть у штаб-квартиру компанії в Mountain View у Каліфорнії. Головних переможців очікують ще більш вражаючі призи: навчальний грант на $50 000, тижнева поїздка на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, відвідини космодрому Virgin Galactic та багато іншого.
Сергій Пішковцій, Inspired