"Обома руками підтримую децентралізацію і модернізацію Основного закону. Але маю ряд запитань до того, як організовано цей процес:
1. Мав надію, що хоча б сьогодні, хоча б нам - депутатам покажуть у письмовому вигляді (наголошую - саме в письмовому) те, що напрацювала робоча група.
Але усе лише на словах. Вибачте, але зміни до Конституції не приймаються з голосу. У апараті ВР проблеми з папером, чи з розмножувальною технікою? Надішліть депутатам на електронну пошту! Якщо ні, висновок напрошується сам - процес знову відбувається не прозоро, іншими словами – текст ховають від усіх.
2. Особисто я хотів би почути позицію правників, експертів і фахівців з Конституційного права. Наприклад, представників Інституту держави і права ім.Корецького. Але їхньої позиції немає, так як громадськість не бачила того, що ніби то напрацьовано.
3. Здивований тим, що на усіх громадських слуханнях, на усіх засіданнях депутати записуються на виступи через систему "Рада". А цього разу усіх поставили перед фактом, що записуватися треба в секретаріаті ВР.
Вибачте, але ця дрібна маніпуляція трохи нагадує те, як Януковичу організовували прес-конференції і фільтрували право на запитання.
4. З того, що я почув у виступі прем'єра, хочу сказати одне: шановні, децентралізація і дерибан повноважень – це дві різні речі. Вважаю, що Україні не потрібен президент з повноваженнями секретарки прем'єр-міністра.
5. Усім кандидатам в президенти пропонують погодитися з такою постановкою питання ще до дня голосування і засвідчити це своїм підписом. Вибачте, а що підписувати, якщо нікому нічого не показують? Під чим ставити підпис - під стенограмою виступу Яценюка у ВР?
І останнє: скажіть будь-ласка, чим такий непрозорий спосіб зміни Основного закону відрізняється від того, як його в Конституційному Суді, без обговорення, за закритими дверима змінював Янукович?" – запитує В.Балога.