Працівники закарпатських СЕС допускали фінансові порушення

Працівники контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області здійснили планову ревізію дотримання законодавства у процесі використання коштів державного бюджету, виділених МОЗ України на державний санітарно-епідеміологічний нагляд та дезінфекційні заходи за період 2004-2005 роки та І-й квартал 2006 року

Ревізії проводилися в Закарпатській обласній санепідемстанції, Ужгородській дезинфекційній станції, Державній санепідемстанції Ужгородського відділення Львівської залізниці та в 15-ти районних і міських санепідемстанціях.

На жаль, як засвідчили результати ревізій, з 18-ти перевірених установ санепідемслужби області фінансові порушення виявлено в 17-ох на загальну суму 694 тисячі гривень. Серед порушень факти незаконного та не за цільовим призначенням витрачання бюджетних коштів, недостачі, розкрадання грошових коштів, матеріальних цінностей виявлено в 13-ти установах на суму 82 тис. грн. Окрім цього встановлено факти недоотримання фінансових ресурсів на загальну суму 19,8 тис. грн. недоотримання бюджетом доходів на суму 62,5 тис. грн., інші фінансові порушення виявлено в 17-ти установах на загальну суму 529,8 тис. грн.

Загалом, як засвідчують результати перевірок, про суттєві порушення при перевірці СЕС області не йдеться, однак висновки, зроблені працівниками КРУ, засвідчують про ряд недопрацювань у функціонуванні системи санепідемслужби.

Так, проведеним аналізом результатів ревізій встановлено, що при затверджені асигнувань як по загальному, так і по спеціальному фонду кошторисів доходів і видатків установ санепідемслужби області МОЗ України не в повній мірі враховується об’єктивна потреба установ служби у видатках. Внаслідок чого кінцевим результатом ефективності проведення таких видатків не завжди є користь для повноцінного забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

Результати ревізій також свідчать, про досить низький фаховий рівень відповідальних працівників та працівників фінансово-економічного блоку СЕС області. Приміром, проведеними ревізіями правильності планування та використання коштів на виплату заробітної плати виявлено порушення в 11-ти установах на загальну суму понад 56 тис. грн., у тому числі: незаконних витрат на суму 19,98 тис. грн. та інших порушень на суму 36,19 тис. грн. До прикладу, проведеною ревізією в Іршавській райСЕС встановлено, що внаслідок послабленого контролю з боку головного бухгалтера за правильністю та повнотою проведення відрахувань до державних цільових фондів допущено порушення Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, в частині нарахування та відрахування збору з фонду оплати праці працюючих інвалідів на загальних засадах за ставкою 32 %, а не окремо за ставкою 4 %, як це передбачено ст.4 зазначеного закону. Це призвело до зайвого витрачання коштів на загальну суму 6,47 тис. грн. Аналогічне порушення виявлено при проведенні ревізії в Рахівській райСЕС на загальну суму 5,9 тис. грн. Окрім того, проведеними ревізіями в 5-ти установах виявлено незаконні витрати на суму 3,2 тис. грн. внаслідок виплати заробітної плати за фактично не відпрацьований час, неправильного встановлення посадових окладів та застосування доплат і надбавок стимулюючого характеру.
Важливим є ще такий факт: у 5-ох установах працівниками КРУ виявлено недоотриманя та невідображення по даних бухгалтерського обліку суми доходів від госпрозрахункової та іншої позабюджетної діяльності на загальну суму 18,9 тис. грн.. Приміром, в Рахівській райСЕС встановлено факт недоотримання доходів на загальну суму 12,6 тис. грн. Аналогічне порушення в Міжгірській райСЕС на суму 3,42 тис. грн.

Крім того, ревізією у Виноградівській райСЕС встановлено, що головним бухгалтером в порушення вимог п.1.7. „Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ”, затвердженої наказом ДКУ від 17.07.2000 року № 64 не забезпечено проведення індексації балансової вартості основних засобів, у результаті чого занижено їхню вартість на суму 9,27 тис. грн. Аналогічне порушення встановлено ревізією в Рахівській райСЕС на суму 1,34 тис. грн.

Що стосується облікування та використання імунобіологічних препаратів, отриманих централізовано за кошти державного бюджету, то результати ревізій свідчать про неефективну внутрішню структуру обліку, розподілу та внутрішній контроль відповідальних працівників галузі за раціональним використанням лікарських засобів та виробів медичного призначення, низький рівень організації роботи працівників фінансово-економічної служби галузі. Як приклад цього можна навести такі факти. Проведеними перевірками закладів санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області виявлено інших порушень фінансової дисципліни в 9-и установах на загальну суму 529,88 тис.грн., питома вага яких припадає на порушення ведення бухгалтерського обліку в частині правильності, повноти та своєчасності відображення в регістрах бухгалтерського обліку проведених господарських операцій. Зокрема, у Виноградівській райСЕС встановлено, що отримані в централізованому порядку імунопрепарати на суму 51 тис. грн., за даними бухгалтерського обліку райСЕС не значаться взагалі. Аналогічне порушення встановлено ревізією Берегівської райСЕС на суму 9,3 тис. грн.

Суттєвим є й таке порушення: проведеною ревізією в Іршавській райСЕС виявлено, що імунобіологічні препарати для проведення профілактичних щеплень видані в підзвіт лікарю-епідеміологу списувались по регістрах бухобліку в повному обсязі, а підлягали списанню лише фактично використані препарати, внаслідок чого безпідставно списано препаратів на загальну суму 33,98 тис. грн., які за даними бухгалтерського обліку не значаться, а фактично виявлені в наявності проведеною інветаризацією ТМЦ.

З огляду на ситуацію, що склалася, працівниками відділу контролю у сфері соціального захисту і охорони здоров’я КРУ в Закарпатській області внесено окремі пропозиції, як на рівень МОЗ так і Закарпатської ОблСЕС з питань затвердження кошторисів доходів і видатків установ санепідемслужби регіону з врахуванням реальної розрахованої потреби в першочергових напрямках видатків, для максимально результативного забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.

На рівні Закарпатської облСЕС слід посилити внутрішній контроль у частині дотримання нормативно-правових актів, що регулюють правильність проведення видатків бюджетних коштів та ведення бухгалтерського обліку господарських операцій, в тому числі: щодо обліку лікарських засобів та виробів медичного призначення отриманих централізовано. Окрім того, керівництву ОблСЕС варто провести відповідну роботу по підвищенню кваліфікаційного рівня працівників фінансово-економічного блоку санепідемслужби з метою недопущення в подальшому зазначених порушень.


Прес-служба КРУ в Закарпатській області
20 червня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 14
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини