Про це повідомили в МВС України.
У заході взяли участь начальник Донецького ГУВС Костянтин Пожидаєв, радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, командири загонів Донецьк 1, Донецьк 2 і батальйону Артемівськ, співробітники Донецького ГУВС, які відповідають за набір кадрів і матеріально-технічне забезпечення підрозділів, що формуються.
На початку наради Костянтин Пожидаєв підкреслив, що формування нових загонів з патріотично налаштованих жителів південно-східних областей України необхідно, в першу чергу, для того, щоб громадський порядок і громадянський спокій охороняли самі жителі цих регіонів. У Донецьку - донеччани, у Луганську - луганчани, в Одесі - одесити.
У свою чергу Радник Міністра Антон Геращенко поінформував, що штатний розклад трьох спеціальних підрозділів міліції розрахований на прийом на роботу в міліцію до 1700 жителів Донецької області, які будуть забезпечені роботою і соціальними гарантіями. «Головне - це те, що громадяни, які хочуть припинити хаос і розгул злочинності, які сьогодні панують, наприклад, на вулицях Слов'янська - можуть законно, але зі зброєю в руках захистити себе, свої сім'ї і всіх жителів регіону», - зазначив Антон Геращенко.
Основне завдання підрозділів міліції особливого призначення - охорона адміністративних будівель, підтримання громадського порядку в населених пунктах, облаштування блокпостів та чергування на них, сприяння проведенню антитерористичної операції.
На нараді також обговорили питання та матеріально технічного забезпечення і постачання нових підрозділів.
Зокрема, були окреслені шляхи спрощення набору в спеціальні підрозділи міліції для громадян, чий вік перевищує 45 років і які раніше були співробітниками міліції.
Окремим рішенням Кабінету Міністрів України заплановано виділення 560 мільйонів гривень коштів на оплату заробітних плат співробітників загонів міліції спеціального призначення вже до кінця нинішнього року.
Створення матеріально-технічної бази підрозділів, що створюються, буде йти за двома напрямками - за рахунок коштів державного бюджету та за рахунок благодійних пожертвувань юридичних і фізичних осіб.
Для цього в кожній області будуть відкриті окремі рахунки. Розподіл коштів, що надійшли у вигляді благодійних внесків, буде проводитися під контролем тих, хто перераховуватиме кошти і будуть спрямовуватися, в першу чергу, на закупівлю бронежилетів, інших дефіцитних засобів індивідуального захисту та засобів зв'язку.
Громадяни, які бажають захищати цілісність і незалежність України від зазіхань іноземних диверсантів, терористів і їхніх посібників можуть записатися в загони особливого призначення, заповнивши відповідну анкету на сайті МВС.