ПАРЄ засудила Росію за приєднання Криму

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію із засудженням дій Росії щодо приєднання Криму.

"Асамблея рішуче засуджує російську військову агресію й анексію Криму, що відбулася за нею, що є явним порушенням норм міжнародного права, зокрема положень Статуту ООН, Гельсінського акта ОБСЄ і статуту та основних правил Ради Європи", - йдеться в резолюції, ухваленій на пленарному засіданні ПАРЄ в середу.

За її ухвалення було подано 154 голоси, 26 - проти та 14 утрималися.

На думку асамблеї, "жоден з аргументів, які використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності".

У резолюції стверджується, що ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, "й не було ніякої безпосередньої загрози для прав етнічної російськомовної меншини в країні, зокрема, й навіть особливо, в Криму".

"Асамблея вважає, що прагнення до відділення (Криму) та приєднання до Російської Федерації ініціювала і спровокувала російська влада під прикриттям військового втручання", - йдеться в документі.

ПАРЄ також висловлює побоювання щодо російської військової присутності на кордоні з Україною. "Асамблея висловлює серйозне занепокоєння у зв'язку з нарощуванням російської військової присутності на кордоні з Україною", - зазначається в резолюції.

"Асамблея рекомендує державам, що підписали Будапештський меморандум, а також іншим зацікавленим державам Європи розглянути можливість укладення реальних угод з питань безпеки для забезпечення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України", - йдеться в документі.

Крім того, в резолюції фактично стверджується, що за снайперами, котрі стріляли в людей на Майдані, стояла колишня влада України.

"Асамблея жорстко засуджує залучення снайперів і застосування вогнепальної зброї проти протестувальників українською владою. Такі дії неприйнятні", - зазначається в документі.

У ньому також наголошується на необхідності провести ретельне розслідування всіх смертей, а також усіх випадків порушення прав людини у зв'язку з подіями на Майдані та виявити винних, передусім тих, хто віддавав команди, та притягнути їх до суду.

У резолюції референдум у Криму 16 березня визнається таким, що не відповідає Конституціям Криму та України. "Крім того, заявлена явка та результати є неправдоподібними", - йдеться в документі.

Як зазначає ПАРЄ, "результати референдуму й незаконна анексія території з боку Російської Федерації не мають юридичної сили й не визнаються Радою Європи".

У документі зазначається, що асамблея повністю визнає легітимність нової влади в Києві та законність рішень, які вона ухвалює.

Водночас ПАРЄ визнає, що в результаті останніх політичних подій, включаючи розпуск Партії регіонів, багато груп населення України побоюються, що їхні інтереси або не представлені, або недостатньо представлені у Верховній Раді та в центральному уряді.

"Для того, щоб гарантувати максимальне представництво Верховної Ради, що сприятиме єдності та стабільності в країні, необхідно провести найближчим часом, якщо дозволять технічні можливості, дострокові парламентські вибори", - зазначено в документі.

Згідно з резолюцією, політична конфігурація, що склалася після подій на Майдані з 18 по 21 лютого, які привели до зміни влади, дала можливість "створити справді демократичну систему управління країною за участю широких прошарків суспільства, яка стане гарантом сили та єдності країни".

Крім того, стверджується, що Верховна Рада дотрималася основних положень домовленостей між Віктором Януковичем та опозицією 21 лютого.

"Верховна Рада відіграла важливу та конструктивну роль у вирішенні цього конфлікту, і, виявивши згуртованість і взаєморозуміння, зуміла впоратися з важким моментом зміни влади та забезпечити дотримання основних положень домовленостей від 21 лютого 2014 року і в повній відповідності до Конституції України", - йдеться в резолюції.

Інтерфакс-Україна

09 квітня 2014р.

Теги: ПАРЄ, Крим, Росія

НОВИНИ: Різне

11:30
Ялинкові кульки від Gisela Graham: що вибрати у 2025 році
22:43
Reuters: Україна випустила по складу на Брянщині 8 ракет ATACMS, росія збила лише 2
20:07
/ 1
"Час тих, хто освячує терор, закінчився": Зеленський заявив, що влада не вестиме діалог з УПЦ МП
18:36
Зеленський представив Раді 10 пунктів внутрішнього Плану стійкості
15:17
Як вибрати підсумок для магазинів: поради щодо вибору спорядження
14:59
ЗМІ: Україна вперше вдарила ATACMS по території росії
14:15
Управлінський облік: ключ до ефективного управління бізнесом
22:34
Чому мультикам дорожчий та швидше розбирається?
18:25
Міжнародна доставка: основні аспекти та рекомендації
00:34
Le Figaro: Франція і Британія дозволили удари углиб РФ ракетами SCALP/Storm Shadow. Згодом текст змінили
00:08
/ 5
NYT: Байден дозволив Україні вдарити по росії ракетами ATACMS
22:18
Шарми: більше, ніж просто прикраса
21:59
ZEN запускає безкоштовні перекази в Україну: нульова комісія до кінця листопада
01:07
ПДР України онлайн – швидко, зручно та вигідно
00:59
Переваги та недоліки різних типів плитоносок
17:59
Як ділиться спільне майно подружжя при розлученні?
17:02
За 72 години через "Армія+": Кабмін змінив механізм переведення для військових
00:44
WP: Трамп поговорив із путіним про війну в Україні
14:51
Коли і як правильно застосовувати ліки для зниження температури
11:18
Лідери ЄС обговорили підтримку України без участі США за президентства Трампа – Bloomberg
15:54
5 причин спробувати суші та роли в доставці We Sushi в Києві
11:26
Демʼяненко, Безсонов, Шовковський та інші легенди: всі українці, номіновані на Золотий мʼяч
11:21
Ювелірні прикраси, що закохують: святкуємо відкриття Столичної Ювелірної Фабрики у м. Берегове
02:11
Поширені ознаки, які вказують на те, що ваш кіт захворів
23:12
Зарядні станції для електромобілів купити: рішення під ключ для вашого бізнесу
» Всі новини