Глава держави назвав "антиєвропейським" підхід, "коли одна людина блокує рішення, які важливі для всього континенту або вже узгоджені".
"Я маю на увазі переговори про вступ України до ЄС і вирішення деяких фундаментальних питань для європейської єдності", – наголосив Зеленський.
Як відомо, угорщина заблокувала відкриття першого переговорного кластера і вимагає розширити перелік вимог до України.
"Україна виконала всі вимоги, але тепер існують серйозні труднощі у відкритті першого та інших, звісно, переговорних кластерів щодо вступу України до ЄС. Європейські зусилля, які мають принести більше безпеки та миру, також постійно зазнають перешкод. І я вважаю, що це неправильно", – підкреслив президент.
За його словами, Європа "повинна мати спосіб не допустити, щоб окремі учасники блокували те, що необхідно для всіх".
"Якщо ми говоримо про те, що Європа повинна бути сильнішою у глобальній конкуренції, ми також повинні говорити про те, щоб зробити європейський процес прийняття рішень швидшим, гнучкішим, ефективнішим... Європі потрібна швидкість у прийнятті рішень і чіткі інструменти для захисту від непотрібних блокувань", – наголосив Зеленський.
Раніше угорський прем'єр віктор орбан оголосив про проведення необов'язкового загальнонаціонального опитування щодо підтримки вступу України до ЄС. У списку з 12 вимог до Брюсселя, оприлюдненому минулого тижня, він заявив, що ЄС має бути "Союзом, але без України".