У вівторок, 25 березня 2025 року, суддя Закарпатського апеляційного суду Тарас Бисага відхилив апеляційну скаргу ужгородського депутата від проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя", члена земельної комісії міськради Павла Маєрчика, залишивши в силі рішення суду першої інстанції про його винуватість.
Про це Закарпаття онлайн повідомив ужгородський правозахисник Віталій Грегор, який, разом з редакцією, системно здійснював громадський контроль за даним процесом, починаючи з вересня 2023 року.
Таким чином, П.Маєрчика у справі №308/16369/23 остаточно визнано винним у корупційних діях за ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП щодо "дерибану" землі в самісінькому центрі Ужгорода – поруч з колишньою громадською вбиральнею на площі Ш.Петефі, біля Пішохідного мосту.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає (ст.294 КУпАП).
Відтак ужгородський депутат Маєрчик має бути внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів).
Суть корупційного адміністративного порушення полягала в тому, що П. Маєрчик як депутат особисто голосував на сесії за передачу цієї землі своїй же фірмі «Вояж», керівником якої є він, а засновником – його мати, і не повідомив Ужгородську міську раду про наявний у нього реальний конфлікт інтересів.
Слід зазначити, що даного депутата також судять і в кримінальній справі за цю ж земельну ділянку площею 139 кв.м. (біля колишньої громадської вбиральні), яку він самовільно захопив і незаконно почав будівництво на ній кафе (ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України).
За інформацією джерел редакції Закарпаття онлайн в Ужгородській міській раді, колеги депутата-корупціонера спробують найближчим часом «узаконити» цю самовільно захоплену землю в самісінькому центрі Ужгорода шляхом прийняття рішення про надання її в оренду фірмі Маєрчика, і таким чином допомогти йому уникнути кримінальної відповідальності.
Що суттєво, нещодавно вказаний суддя Т.Бисага отримав від Вищої ради правосуддя попередження через чергове звільнення водія від відповідальності за нетверезе керування, а також він відомий численними рішеннями по виправдовуванню чиновників-корупціонерів. У випадку повторного порушення закону суддею йому б загрожувало, найвірогідніше, звільнення.
Дане резонансне рішення суду є успішним прикладом громадського контролю та державницької позиції правоохоронних органів в контексті боротьби з корупцією і є позитивним прецедентом для Закарпаття.
до Оце так ситуація! 02.04.2025 / 18:04:46
Чому Ганна Василівна має виганяти Тараса з дому? Вони що жиють разом? Ну дуже цікаво!!!!!
Малинич -вісник прокуратури 02.04.2025 / 12:03:22
У прокурора Закарпаття і у прокурора Ужгорода НАБУ проводять обшуки.
Паша 02.04.2025 / 10:16:49
Анця, сцуко! Верни гроші!
Оце так ситуація! 02.04.2025 / 08:15:53
Ганна Василівна не вигнала Тараса з дому? Я переживваю за Вас, Тарас Юрійович. Хоча сподіваюсь, що Вам є куди вернутися
Феодор 02.04.2025 / 07:21:40
гЛагола не активіст - він петух гамбурзький пасивний
До злого 02.04.2025 / 07:17:56
Не переживай гавно не тоне
Женя 02.04.2025 / 07:01:36
Супер-пупер активіст і блогер Віталій ГЛАГОЛА за 2023 рік не подав щорічну декларацію як депутат що також є порушенням і тягне за собою кримінальну відповідальність за неподання декларації відповідні заяви вже скеровано до правоохоронних органів побачимо результат обʼєктивний
Бібліотека 8 березня 01.04.2025 / 23:55:51
Уже построїв ОРЕНДУ біля електропідстанції коло ужгород ліфта і пох
Феєру 01.04.2025 / 19:54:59
А Бисага відпрацює Фазикошці?
злий 01.04.2025 / 19:41:54
Паша, заслужено. Молодець. Ти старався )
Суддя Дредд 01.04.2025 / 19:28:52
Тепер нехай ще корумповані колеги-депутати за Маєрчикове бабло, як уже планується, легалізують його крадіжку цієї землі, щоби вивести його з-під криміналу, і остаточно внесуть себе в ужгородський громадський Реєстр корупціонерів. А потім, дасть Бог, і в державний, де вже їх чекає Маєрчик. Бо ця справа є аналогічною до мукачівської, за якою політично судять молодшого Балогу з Блюком. І справа лише за "політичною волею" правоохоронців, щоби притягти всю цю корумповану шоблу до відповідальності
Феєр 01.04.2025 / 19:28:17
Анця Фозикошка відпрацює Маєрчику
Адмін 01.04.2025 / 19:17:10
до ????
Ні)
???? 01.04.2025 / 19:08:22
А це не день сміху???
ДБР 01.04.2025 / 18:52:30
Майорчик не більший корупціонер ніж Бесага, в Україні вся влада корупційна.
Хата 01.04.2025 / 18:46:57
Маєрчику від того не холодно не жарко