"Міністри обговорили можливість у найближчі 10 днів організувати прямі переговори між Україною, Росією, США та ЄС для того, щоб спробувати знайти способи розрядки ситуації (в Україні)", - повідомила вона на брифінгу у Вашингтоні.
У розмові з Лавровим Керрі також повідомив главі російського МЗС про те, що "США з особливою заклопотаністю стежать за подіями, що відбулися за останню добу в Харкові, Донецьку, Луганську і Маріуполі, зазначивши, що ці події не здаються спонтанними", зазначила представник держдепу.
Крім того, глава американського зовнішньополітичного відомства "закликав Росію публічно оголосити про непричетність до дій сепаратистів і провокаторів (в Україні), а також закликав до розрядки і діалогу".
"Він (Керрі) дав зрозуміти, що будь-які подальші спроби Росії дестабілізувати ситуацію в Україні будуть мати свою ціну", - підкреслила Псакі.
Російський МЗС у свою чергу повідомив, що "глави зовнішньополітичних відомств Росії та США домовилися продовжувати спільні зусилля з узгодження оптимальних форм міжнародного сприяння в просуванні справжнього національного діалогу в Україні - з тим, щоб самі українці могли визначити долю своєї країни".
Лавров відзначив "нагальну необхідність, особливо в умовах наростаючих протестних виступів на південному сході України, глибокої і транспарентной конституційної реформи з повноцінною участю всіх політичних сил і регіонів".
"Підкреслено важливість реального діалогу про федеративний устрій України та закріплення її позаблокового статусу", - зазначили на Смоленської площі.
У свою чергу представник Білого дому Джей Карні заявив в понеділок, що Росія і США продовжують вести діалог, спрямований на пошук мирного вирішення української кризи.
"Держсекретар США Джон Керрі і глава МЗС РФ Сергій Лавров продовжують обговорювати можливі способи деескалації ситуації (в Україні), і США висловлюють готовність координувати ці дискусії з українською стороною", - повідомив він на брифінгу у Вашингтоні.
При цьому Карні підкреслив, що "в рамках консультацій з російською стороною США висунули пропозицію, основними пунктами якої є присутність в Україні міжнародних спостерігачів, відведення російських військ (від кордону з Україною) та проведення прямих переговорів між Росією і Україною за підтримки міжнародного співтовариства".