Ужгородці в січні вже мали можливість познайомитися з творчістю цікавого тандему, що полонив своєю відкритістю та щирістю у спілкуванні з глядачем, оригінальним репертуаром та віртуозною грою.
Більше місяця музиканти не виступали із-за ситуації в державі, скасувавши заплановані концерти. Але, зваживши на те, що життя триває далі і під час війни проводились виступи, вирішили повернутися до улюбленої справи і навчитися радіти кожному поки що мирному дню.
Музика сильних почуттів – так позиціонували свою концертну програму митці напередодні виступу і такою відчули її глядачі. Піднесення, просвітлення, боротьба, смуток, туга і радість існування - настрої публіки змінювалися одними порухами смичків і струн. Вечір вийшов не звичним концертом класичної музики, а переплетінням творів відомих композиторів минувшин (Н.Паганіні, Й.-С. Бах, П.І.Чайковський, Ф.Ліст, М.Леонтович) і сучасності (М.Скорик, Б.Фроляк, гурт «Океан Ельзи», Майкл Джексон, Паул Неро, Адель, Б.Мирончук, Карл Дженкінс), що вкотре доводить, що музика вічна і популярна не залежно від часу, національності і політичних переконань. Як і обіцяв музиканти, концерт вийшов динамічним, драйвовим і доступним широкому колу меломанів. Вдало підібрані світові хіти, цікаві розповіді між виконанням творів і величезний заряд позитиву розчулив ужгородську публіку, яка віддячила довгими оваціями.
Концертну програму музиканти формували ще й таким чином, щоб продемонструвати можливості скрипки, віолончелі та оркестру. Як розповів соліст Остап Шутко, не зважаючи на громіздкість і не зручність в транспортуванні віолончелі, Ужгород є осередком віолончельного мистецтва, завдячуючи цим старшому викладачу Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора Мирославу Івановичу Шутко, який виховав і продовжує виховувати цілу плеяду віолончелістів, лауреатів міжнародних конкурсів. Випускники цього навчального закладу віртуозно володіють й іншими музичними інструментами, що блискуче продемонстрував спеціальний гість концерту баяніст Євген Мусієць, виконавши «Самбу» сучасного українського композитора та баяніста Бориса Мирончука.
Концерти, які полонили ужгордців, стали можливими завдяки співпраці струнного оркестру з подружжям Остапом та Ольгою Шутко. Саме з ними вони створили багато різноманітних програм та записали компакт-диски. В даний час Остап Шутко є президентом концерт-продюсерського центру "Індивідуаліс", який організовує багато заходів в Україні. Крім того, скрипаль є членом журі різних музичних конкурсів, дає майстер-класи та виступає в дуеті з дружиною Ольгою, відомою української віолончелісткою. Досить часто на концертні гастролі з батьками-музикантами їздять їх трійко синів. Один з них, Роман, учень 6-ого класу Львівської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької вже починає освоювати сцену, що і продемонстрував закарпатській публіці, виконавши на фортепіано твір Мирослава Скорика «Жартівлива п’єса».
Оксана Яворська для Закарпаття онлайн. Фото автора