Про це заявив заступник глави партії "Батьківщина" Григорій Немиря за підсумком зустрічі з главою МЗС Швеції Карлом Більдтом, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Коли ми обговорювали питання санкцій, Більдт підтвердив, що це - один з елементів політики, яка буде детально обговорюватися 10 лютого на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ після візиту верховного представника Кетрін Ештон в Україну (запланований наступного тижня)", - заявив Немиря.
За його словами, Більдт зазначив, що окрім публічної площини багато що відбувається "поза нею - відносно роз'яснення не тільки представникам влади та опозиції, а й олігархам в Україні можливих наслідків, якщо ситуація вийде з-під контролю".
Також Немиря зазначив, що в ході зустрічей представники ЄС висловлювали стурбованість про можливе введення надзвичайного стану в Україні.
Так, йшлося про заяву армії, заяву про розслідування проти партії "Батьківщина" за підозрою у підготовці захоплення влади.
"Це новий елемент, який сприймається як аргументація на користь введення надзвичайного стану", - пояснив Немиря бачення ситуації європейською стороною.
Також в бесідах з представниками ЄС зверталася увага на те, що не зроблено спроби розслідувати факти насильства проти журналістів, демонстрантів, політиків.
"Представники ЄС також торкалися теми федералізації України та можливих наслідків. Це оцінюється як загроза вирішення кризи через поділ України", - пояснив заступник голови "Батьківщини".