Про це повідомили організатори заходу.
Організував зібрання Громадський конвент ужгородського Євромайдану.
Присутні мали змогу висловитися щодо свого бачення ситуації в Україні та шляхів виходу з політичної кризи. Найбільш дискусійними виявилися питання обрання єдиного кандидата від опозиції на президентські вибори, а також забезпечення чесного волевиявлення народу у 2015 році.
Щодо першого, то одні схильні вважати, що єдиний кандидат, який представлятиме певну політичну силу, ослабить позиції інших партій, і це призведе до розколу в самій опозиції. Так само на руку владі спроба “домовлятися” з конкретною людиною, на яку можна чинити різного роду тиск. Інші вважають, що тільки один очільник Майдану (і це не обов’язково повинен бути майбутній єдиний кандидат) не дасть згаснути всенародному гніву і стане посередником у діалозі між владою, громадою і міжнародною спільнотою.
Щодо виборів 2015 року, то апріорі вони не можуть бути чесними за наявності судів, підвладних чинному президенту. І це продемонстрували останні довибори в народні депутати. “Якщо вибори відбуватимуться за тими правилами, які діють сьогодні, це буде програш”, – зазначив юрист Василь Лемак.
Інструментами політичної боротьби учасники круглого столу називали організації народно-фронтового типу, громадські ради з повноваженнями по горизонталі і впливом на вертикаль, системний аналіз ситуації за участі експертів. Також прозвучало питання необхідності виховання політичної нації.
За результатами круглого столу розроблено план дій Ужгородського євромайдану. Окрім роботи із залучення експертів щодо вироблення загальної стратегії перезавантаження влади, ужгородські активісти пропонують запровадити “протестний банк часу”. Суть поняття зводиться до того, що кожна людина у своєму щільному життєвому графіку може виділити щонайменше одну годину на громадську діяльність і протест проти того, що її не влаштовує, в даному випадку – владний режим.
Для цього за допомогою Інтернет-ресурсу, соціальних мереж, громадських зв’язків розроблятиметься мережа суспільно небайдужих громадян, яких за покликом можна швидко підняти на протест чи акцію непокори. Окремим пунктом плану дій стало і створення “вільного університету” для навчання усіх бажаючих опозиційно-політичній роботі. Розробляється статут громади, де одним із ключових правил вважається незаперечний вплив громади на політичні процеси в місті і регіоні.
В ході круглого столу визначено трьох делегатів від нашої області, які станом на сьогодні, 11 січня, вже беруть участь у Першому всеукраїнському форумі Євромайданів, що відбудеться в Харкові. Закарпаття на заході представляють Юрій Світлик, Павло Гомонай і Назар Белей.
пес 2014-01-15 / 19:42:40
Відповідно до 103 ст Конституції України вибори президента слід проводити навесні 2014 року, а не у 2015 році. То про що говорять юристи-конституційники і представники громадськості на круглому столі.
Стаття 103. Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років.
ч.4 ст. 103 конституції:" Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента України". (2010,2011,2012,2013,2014- 5-й рік повноважень)
Hunter 2014-01-11 / 19:42:48
Цей "вумник юрист" Василь Лемак - це той чмошник, що здав Ващукові УжНУ? Ну-ну, перзавантаження влади...