За порадою звертаємося до столичного дитячого психолога Валентини Домської.
"Торік психологи проводили опитування у школах і дошкільних закладах Києва, - розказує Валентина Іванівна. – Виявилося, що найбільше діти бояться стоматологів і лаборантів у маніпуляційних кабінетах. Третє місце розділили між собою хірурги і травматологи".
За словами Домської, боротися зі страхом доньки чи сина перед лікарем чи поліклінікою треба, враховуючи вік дитини.
"Наприклад, в 1-2 роки діти бояться чужих людей, відсутності батьків, зміни обстановки, - говорить психолог. – Допомогти розслабитися такій дитині може тихий голос лікаря, розслабляючий масаж, грудне годування, велика яскрава іграшка. У 3-4 роки з'являється страх перед кров'ю і болем. Дитина боїться запаху лікарні і ліків, людей в білих халатах, медичного обладнання. Допомагає дитячий набір медичних інструментів, гра в лікаря".
За спостереженням психолога, у 5-7 років діти бояться роздягатися, здавати аналізи з пальця і вени, реагують у відповідь на чужий крик і плач, нервують від довгого очікування на прийом у черзі.
"У цьому віці дітям допомагає улюблена іграшка, яку беруть у поліклініку за компанію, розмова з батьками і підготовка до лікування, - пояснює Валентина Іванівна. - Заохоченням можуть стати іграшки, солодощі, розваги після відвідин лікаря – плавання, стрибки на батуті, похід у зоопарк. Не обіцяйте, що після щеплення чи уколу дитина не відчуватиме болі. Діти добре розуміють, що таке біль. Краще після ін'єкції обійняти і втішити дитину, пообіцяти після лікарні гарну прогулянку, катання на каруселі, похід у дельфінарій чи зоопарк".
Ніколи не приховуйте від дитини справжню мету візиту до лікаря.
"У березні мама привела на сеанс дитину, яка після візиту до педіатра почала заїкатися і гризти нігті. Мама готувала сина до планового огляду, а повела на щеплення. Не обманюйте дитину, бо наступного разу вона вам не повірить. Важко буде завести малюка навіть на планове обстеження", - розказує психолог.
10 липня 2013р.
Теги: медицина, діти, психолог