У першому випадку, 42-річний громадянин Словенії їхав з Угорщини через пункт пропуску «Тиса» на автомобілі «Мерседес-Бенц» моделі «ML 320» на словенських реєстраційних номерах. Під час митного контролю інспектори встановили за допомогою єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України, що у червні 2011 року цей іноземець примудрився завезти за один день (!) 2 транспортні засоби в тимчасовому режимі і не збирався їх вчасно вивезти. З’ясувалося, що легковик марки «БМВ 316» разом з ключами і документами словен «вручив» водію вантажівки із Росії, а мікроавтобус «Мерседес-Бенц» моделі «Vito» - передав особам на розукомплектування. До речі, можливо, іноземець так само намагався безперешкодно завезти ще й престижний джип «Мерседес ML 320» і на території нашої держави віддати у володіння іншим особам, не сплативши ані копійки в бюджет.
В іншому випадку, 25-річний громадянин Словаччини налагодив із нашим співвітчизником схему автомобільних махінацій, яка полягала у безперешкодному завезені іноземцем транспортних засобів на територію України для подальшої їх реалізації в обхід сплати митних зборів та платежів. Так, з листопада 2012 року по січень 2013 року словак завіз у тимчасовому режимі через митний пост «Ужгород» 6 іномарок на реєстраційних номерах Словацької Республіки та розпорядився ними без дозволу митного органу. Відтак, автівки різних марок: дві «VW Passat» та по одній «Шкода Октавія», «Опель Астра», ВАЗ 2105 та «БМВ» молодик передав за винагороду разом з ключами і документами одному і тому ж чоловікові на території Закарпаття.
Тож за неправомірне розпорядження транспортними засобами, які були ввезені до України в тимчасовому режимі та вчасно не вивезені, відносно громадянина Словенії складено 2 протоколи, відносно словака – 6 протоколів за статтею 469 Митного кодексу України. До іноземців застосовуватимуться чималі штрафні санкції, повідомила Закарпаттят онлайн прес-секретар Чопської митниці Вікторія Сенгетовська.
Довідка:
Згідно з ч. 5 ст. 380 Митного кодексу України тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно тими громадянами, які ввезли їх в Україну, для їх особистих потреб, не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані, а також відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.