Звернення
Звертаємося до Вас від Асоціації підприємців лісопереробної галузі Міжгірського району Закарпатської області.
Для нас двері майбутнього лісопереробної галузі зачинено в зв’язку з експортом круглого необробленого лісу.
По всіх телеканалах, в пресі нам розказують, що все покращується, розвивається підприємництво, платежі в бюджет зростають, зарплата теж зростає, а з нею і наш добробут.
Хотілось би глянути, де так все добре? Де той добробут?
Працівники лісового комітету виступають, що продається все більше лісоматеріалів, покращується переробка деревини, статистичні дані в цій галузі по районах ростуть з місяця в місяць. Але, якщо всю цю пропаганду перевести з гривні в долар США і порівняти з попередніми періодами, то виходить протилежна ситуація.
Розглянемо як приклад наш Міжгірський район.
Міжгірський район є дотаційним. Згідно даних статистичного управління в нашому районі проживало станом на 2000-й рік біля 27 000 чоловік працездатного населення і в промисловості району було зайнято понад 3200 чоловік, основу промисловості складає лісопереробна галузь.
Станом на 1 січня 2010 року кількість працездатного населення не змінилась але в промисловості Міжгірського району зайнято всього 370, надалі статистичні дані не ведуться . Дані цифри наглядно відображають розвиток лісопереробної галузі району.
Якщо розглядати ситуацію в загальному по Міжгірському району з зайнятостю населення - за офіційними даними на 1 березня 2011 року мають роботу лише 5 019 чоловік.
Фактично не мають постійної роботи більше 22 000 людей працездатного населення. Більшість з них — нелегально працюють в країнах EU та у Росії.
Мало того, в зв’язку з експортом кругляка і цей остаток підприємств, які збереглися працюють на 30-50 % від своїх потужностей.
Ще в 1905 році Австро-Угорський уряд найняв ірландця за походженням Егана, щоб він провів аналіз, чому Закарпатський край не розвивається.
Основні висновки його праці такі:
- деревина вивозиться в круглому виді, тому майже немає роботи,
- в зв’язку з відсутністю роботи найкращі працівники змушені виїжджати за межі Закарпатського краю на заробітки.
На даний час пройшло понад 100 років, а ситуація практично не змінилось.
Виникає думка: зараз в нашому краї - наша рідна влада, а в ті часи була окупаційна Австро-Угорська.
Чому так нічого не міняється ?
Чому і зараз, як і було за часів Австро-Угорської окупації, більшість населення нашого краю поневіряється на заробітках в чужих краях?
Ми, підприємці лісопереробної галузі Міжгірського району Закарпатської області, звертаємось до уряду України з проханням заборонити експорт круглого необробленого лісу, або ввести мито на експорт даного лісу в розмірі 40% від суми експорту.