Презентація роману, який, за визначенням автора, є полотном верховинського етносу, фольклору й історії, запланована на 17 січня. Книгу буде презентовано незадовго до оголошення лауреатів Шевченківської премії. Тож, незважаючи на чергову номінацію, Мирослав Дочинець продовжує плідно працювати і тішити вдячного читача новими «літературними смаколиками».
Письменник розповідає: до номінації ставиться як до такого собі «подарунку долі, удачі, лотереї чи «13-ої премії». Це – своєрідна оцінка роботи, яка, звичайно, тішить, але власне на роботі, на літературних планах аж ніяк не позначається».
Разом з тим, Мирослав Дочинець відзначає, що номінації на престижну премію закарпатських літераторів для краю є дуже важливими, оскільки дозволяють зайвий раз нагадати про існування і успішне життя закарпатської літератури як такої. «Будь-які премії – це завжди суб’єктивна річ, кланова, для мене особисто якісь такі декоративні епізоди в житті. Але для краю це показово і позитивно: на нашу літературу ще раз звернуть увагу, той таки бундючний, зарозумілий, помпезний літературний Київ. В Україні закарпатську літературу останні 20 років не помічали, не сприймали серйозно, закарпатські письменники, так би мовити, «варились тут в своєму соку», не мали виходу за Карпати. А український читач наш все ж таки там, у нас, на жаль, мало читається», – каже Мирослав Дочинець.
Сьогодні, відзначає письменник, закарпатська література переживає нове якісне і позитивне відродження: «Дуже показово і сприятливо для нашої «письменницької братії» нагородження минулого року Петра Мідянки Шевченківською премією. Це – свідчення того, що нас помітили, нас поважають, київські серйозні автори навіть заговорили про «феномен закарпатської літератури». Імена закарпатських письменників вже «зачепились» на всеукраїнській літературній арені… А номінації на премії, до всього, ще більше притягують інтерес і підігрівають увагу. Чого, до речі не скажеш про інші області, де літературний процес ніби й є, але без тої свіжості, екзотичності, яка притаманна нашій літературі. Закарпаття в цьому плані цікаве, і це, вважаю, наша спільна перемога і удача».
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Павліш 2013-01-09 / 22:20:39
Коли і де можна буде купити книгу?
Василь Роман 2013-01-09 / 17:20:59
Мелодія назви нового роману дуже вишукана . Без сумніву - за нею відкриється й розкішне звучання народжених автором тем .