«Цікавий сьогодні був день, досить напружений. Досить багато було інцидентів, зафіксованих де-факто порушень на дільницях, серед яких і випадки так званої «каруселі», і підкуп виборців, винесення бюлетенів за межі дільниці, використання неосвіченості ромського населення і відповідних у цьому зв’язку маніпуляцій… Думаю, слід чекати порушень і під час підрахунку голосів, не виключено, що суто технічних – і через втому працівників дільниць також», – розповів представник КВУ Андрій Ребрик.
Говорячи про офіційну статистику від ужгородського міськвідділу МВС, повідомив: правоохоронці звітують лише про 17 випадків порушень виборчого законодавства. «Представники влади зажди озвучують тезу, що вибори пройшли спокійно і без значних порушень, конкретно сьогодні про це говорив Віктор Погорєлов в ефірі одного з місцевих телеканалів. Хоча насправді картина кардинально може відрізнятися», – зазначив Андрій Ребрик.
Солідарний з ним й інший гість прес-центру, спостерігач на нинішніх виборах від громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля. «Вибори мали б організовувати кілька сторін, брати участь в організації мала б в тому числі й опозиція. В нашому ж випадку, вибори організовувала влада… І коли словацькі і російські спостерігачі заявляли про демократичність і чесність виборів, думаю, вони, не брехали. Наскільки мені відомо, вони їздили дільницями з представниками влади, тому хіба вони могли побачити щось інше? Але думаю, що зарано нині давати оцінку, варто дочекатись висновків інших авторитетних міжнародних структур», – каже Святослав Бабіля.
Щодо особистих вражень – як людини і як виборця – спостерігач зазначив: «хотілось відчути, що після виборів щось зміниться у кращу сторону. У мене особисто такого враження немає – через багато факторів: і власне підготовку до виборів, і через проведену агітаційну кампанію, і переддень виборів з фактами «чорного піару». Крім того, на цих виборах ми стали свідками неодноразових спроб тиску на спостерігачів, представників громадських організацій, представників ЗМІ…». Більше того, спостерігач від ОПОРИ зауважив: вперше з 2004 року, він, працюючи на виборах, кілька разів відчув себе у небезпеці. «Було навіть, що я просив представника правоохоронних органів провести мене до автівки. Бо ж реально відчував загрозу», – розповів Святослав Бабіля.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Вася 2013-01-03 / 20:47:49
СИСЬ баляля і пітушіна команда чесні та умру хліба вам не принести,вроді роки мавуть а розуму,Баляля,тополя.тод друх їхній на ланкрузері вечно плаче лем накрався коло Кучми.Асі сироти плачуть дісно ще від 2004р.Усе їм не так усе їм не то.Бабіляля твій брат не космонавт.
мукачівець 2012-10-29 / 06:56:18
конкретно де, від кого і на яких дільницях загроза
чи зроблено заяву в міліцію, СБУ. та президенту сша за які гроші існує оПоРа
чи знову ля-ля