"Журналісти зараз поставлені в умови боротьби за право на професію, – каже В.Балога. – Закон про наклеп автоматично робить кожного з них потенційним злочинцем. Скажіть, хто після цього захоче працювати в ЗМІ? Одні камікадзе.
Депутати зобов’язані почути журналістів, які прийшли на акцію протесту. Вони, звичайно, не афганці і не чорнобильці, щоб штурмувати Верховну Раду, але це четверта влада, яку треба поважати. Інакше ми не маємо права називати Україну державою, яка претендує на те, щоб називатися демократичною".
"Останні події показують, що залякування і побиття журналістів, чомусь, стали нормою. Якщо до цього додати ще й закон про наклеп, то за дуже короткий час журналістика в Україні зникне. А її замінить совкова пропаганда, яка буде розказувати про те, як "ми рухаємося до світлого майбутнього в сім’ї братніх народів," – підсумував В.Балога.
Високопосадовці Закарпатської ОДА, зокрема ті, що зараз балотуються в нардепи, наразі не висловили свого ставлення до одіозного законопроекту.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, журналісти з десяти найбільших українських журналістських організацій (серед яких Національна спілка журналістів України, Комісія з журналістської етики, Незалежна медіа-профспілка України, журналістський рух "Стоп цензурі!", бюро розслідувань «Свідомо» та ін.) у понеділок, 1 жовтня, вийдуть на акцію проти закону №11013 про наклеп під стіни комітетів Верховної Ради.
Усі ці організації та провідні журналісти України закликають закарпатських медійників підтримати протест та вийти 1 жовтня, о 16:00 під стіни Закарпатської облдержадміністрації з білими папірцями (формату А4), котрі символізуватимуть "порожні новини" після прийняття закону в цілому. Також на акції будуть збирати підписи проти закону, котрі опісля відправлять президенту Віктору Януковичу.
Нагадаємо, що 18 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні "наклепний" закон регіонала Віталія Журавського. Якщо закон підтримають у другому читанні та його підпише президент - ув’язнення в першу чергу загрожуватиме журналістам, адже документ декларує штраф від 8,5 до 25 тисяч гривень штрафу чи виправні роботи строком від 2 до 5 років за публічний наклеп.
Слідкувати за новинами акції і медіа, що приєднуються, можна тут - http://www.facebook.com/groups/naklep/414579501937640/?notif_t=group_activity
Координатор акції в Ужгороді – Юлія Дуб (
)