Про це говориться в проекті реформи, яку запропонували одинадцять міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, пише Газета.ру з посиланням на ИТАР ТАСС
Реформа спрямована на різке посилення централізації влади й була викладена в документі, який прийняли за підсумками засідання групи з питань майбутнього Європейського союзу, що відбувся в понеділок у Варшаві.
До складу групи з питань майбутнього ЄС входять глави МЗС 11 з 27 країн Союзу - Австрії, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії й Франції – тобто всіх найвпливовіших і найбільших держав Євросоюзу, крім Об'єднаного Королівства.
"Для того, щоб Європа була реальним діючим актором й глобальним лідером, вона повинна мати сильну структуру інститутів", – говориться у спільній заяві міністрів закордонних справ Німеччини й Польщі Гідо Вестервелле й Радослава Сікорского.
"Для цього потрібний президент, який обирається прямо, що буде особисто призначати членів "європейського уряду", – йдеться у заяві.
У тому випадку, якщо реформа буде прийнята, окремі країни ЄС будуть позбавлені права накладати вето при вирішенні питань зовнішньої політики й безпеки, а також при ратифікації загальноєвропейських договорів.
Це означає, що окремі країни повинні будуть підтримувати зовнішньополітичні заходи, з якими вони не згодні.
Також проект передбачає, що країни Євросоюзу не матимуть змоги відкидати основні документи за підсумками проведених у них референдумів, як це неодноразово траплялося.
Прийняття документа також підсилить повноваження відомства верховного представника Євросоюзу з іноземних справ й перетворить його в повноцінне загальноєвропейське дипломатичне відомство.
Передбачається створення єдиного поліцейського органу, який займатиметься контролем кордонів ЄС.
Не всі з 11 країн, що брали участь у роботі над проектом реформи ЄС, підтримали ідею створення єдиної європейської армії, тому в документі про неї говориться в обережних висловах.