Цей пристрій складається з імплантованого в сітківку ока мікрочіпа, оснащеного 24 електродами. Сигнали до нього надходять по невеликому дроту від своєрідного ресивера, вживленного за вухом.
Цей поки що штучний рецептор підключений безпосередньо до комп'ютера (замість реальної камери), отримує від нього сигнали і передає їх мікрочіпу. З'єднувальний провід підходить прямо до судинної оболонки ока, розташованої відразу за сітківкою.
Медики стверджують, що сама по собі операція імплантації проста, і її може легко освоїти будь-який кваліфікований хірург із будь-якої країни світу.
"Пристрій стимулює здорові клітини сітківки за допомогою електричних імпульсів, які потім передаються в мозок, створюючи зображення, - пояснює доктор Пенні Аллен (Penny Allen), хірург, який проводив імплантацію. - Обладнання частково відновлює зір, дозволяючи пацієнтові розрізняти контрастні зображення, наприклад, межі темних і світлих об'єктів".
Через місяць після операції дослідники провели перші випробування біонічного ока й отримали чудові результати. Під час перших тестових підключень жінка змогла розрізнити темні та світлі форми і лінії, а також побачити обриси предметів.
Дослідники сподіваються, що за умови подальшого нарощування кількості електродів, додавання відеокамери та вдосконалення конструкції їм вдасться домогтися повної мобільності і незалежності для людей, що втратили зір.
Зазначимо, що роботи над подібними пристроями ведуться не лише в Австралії. На даний момент двоє пацієнтів у Великобританії з нетерпінням очікують підключення вже вживлених імплантатів. Крім того, не так давно дослідники зі Стенфордського університету представили компактну варіацію біонічного ока.
Нагадаємо, що у липні поточного року американським ученим вдалося виділити невідомий раніше ген, який є причиною однієї з форм вродженої сліпоти, що може допомогти у боротьбі з цією недугою.
Вести.ru