Статтею 7 Закону “Про засади державної мовної політики” до переліку регіональних мов в Україні віднесені, зокрема, "русинська" та ромська. При тому, що навіть не фахівцям із лінгвістики відомо, каже Г.Москаль, що кодифікованої "русинської" мови, так само, як і ромської, в Україні просто не існує, натомість є різноманітні діалекти, які не можуть вживатися як регіональні чи літературні мови (це суперечить “Європейській хартії регіональних мов”, яка покладена в основу “мовного закону”).
У зв’язку з цим Г.Москаль направив депутатське звернення директору Інституту мовознавства НАН України ім.О.Потебні академіку Віталію Скляренку з проханням дати фахові відповіді на питання щодо існування "русинської" та ромської мов. Г.Москаль сподівається, що фахові відповіді Інституту мовознавства проілюструють парламентській більшості, який недолугий закон вона прийняла.
Також Г. Москаль направив міністру освіти Дмитру Табачнику депутатське звернення зі скаргою на неможливість придбати в книгарнях буквар, виданий новогрецькою, ідиш, "русинською", гагаузькою, кримчацькою та ромською мовами, які включені в Україні до переліку регіональних мов. Буквар, написаний хоча б однією з цих мов, нардеп хотів подарувати до Дня знань одному з авторів мовного закону Вадиму Колесніченку. Крім того, Москаль просить міністра вказати, в яких вишах вивчають вказані регіональні мови, оскільки його власні пошуки таких вишів закінчилися безрезультатно.
Також нардеп Г.Москаль направив депутатські звернення головам сільських рад с.Середнє Водяне, Водиця, Біла церква, Топчино, Солотвино, Нижня Апша, Глибокий Потік Тячівського та Рахівського району Закарпатської області з проханням винести на сесії цих рад питання про надання румунській мові статусу регіональної і прийняти рішення про використання її в діловодстві та документації. У всіх вказаних населених пунктах кількість румунів перевищує 10 відсотків, що дає їм право на визнання румунської мови, як регіональної. Тексти звернень написані румунською мовою у повній відповідності до “мовного” закону Ківалова-Колесніченка.
Нагадаємо, що, за інформацією Г.Москаля, Адміністрація Президента розіслала негласні вказівки місцевим радам із вимогою не ставити питання про надання статусу мовам національних меншин за винятком російської. Таким чином, політика правлячої Партії регіонів принижує права усіх, за винятком російської, національних меншин, які гарантовані їм Конституцією України.
Як уже повідомляло Закарпаття онлай, нещодавно колишній головний міліціонер та екс-"губернатор" Закарпаття Г.Москаль звинуватив в.о. голови Закарпатської облради, керівника виборчого штабу Партії регіонів на Закарпатті в "недолугості та тупості" через письмове визнання того, що облрада не має повноважень надавати статус регіональної угорській мові.
Rusyn 04.09.2012 / 16:36:17
Kid ho spravdi interesuye,nai ponikat na saiti Rusyn aibo
Rusyn language.Tam napisano prosto,hramotno,aibo i rehistraciya rusynskoho yazika dana: mezdunarodna clasifikaciya
ISO 639-3 dana.Moskal trolit i piarit.Hlupo.
міша 04.09.2012 / 12:53:54
москаль знатно тролить))
ЛОЦИ 04.09.2012 / 08:57:47
Москаль канєшно піариться, але за допомогою правди.
Корятович 03.09.2012 / 23:16:12
Та все правільно Москаль передає! :-)