Про це йдеться в новій редакції законопроекту про основи державної мовної політики, який підготувала група, створена за дорученням президента, пише Комерсант.
Документ фактично є новою редакцією закону.
Члени групи вирішили змінити навіть його назву і озаглавити документ "Про порядок застосування мов в Україні".
Як зауважив один з учасників засідання, мета перейменування – "зниження статусу документа".
"Перша назва була занадто претензійна. Слід пам'ятати, що основи державної політики відображені в Конституції", – пояснив співрозмовник.
Законопроект зберігає за українською мовою статус державної і містить заходи щодо її захисту. Зокрема, використання державної мови є обов'язковим в судо- та діловодстві, в діяльності органів державної влади, збройних сил, у сфері науки і освіти, рекламі.
В області інформації та ЗМІ документ встановлює 75-процентну квоту мовлення (зараз - 25%) українською мовою від загального добового ефіру.
Трансляція програм та фільмів іншими мовами має супроводжуватися обов'язковим українським дублюванням або субтитруванням.
Для мов національних меншин в документі не передбачається отримання регіонального статусу.
Вказується, що члени територіальної громади, що використовують ту або іншу мову національних меншин, мають право ініціювати "заходи, спрямовані на її захист", за умови, якщо на певній території (село, селище, місто) проживає не менше 30% носіїв цієї мови від загального числа жителів населеного пункту.
Нагадаємо, зараз визнання регіональної мови дозволено там, де число носіїв становить не менше 10%. Такий відсоток на Закарпатті маєлише угорська мова.
Як вже повідомляло Закарпаття онлайн, в.о. голови Закарпатської облради В.Закурений вчора офіційно повідомив, що Закарпатська обласна рада не вправі надавати статус регіональної угорській мові.
Ще раніше заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що "регіонали" не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.
А член ЦВК Михайло Охендовський повідомив, що ЦВК не збирається друкувати виборчі бюлетені мовою національних меншин, зокрема угорською, як це раніше обіцяли "регіонали".
коля 2012-08-31 / 23:22:20
КМКС і гайдош ..вогонь і вода, але космос вправ
космос 2012-08-30 / 23:44:28
голосуйте за гайдоша,продажного мера,чуєту мадяри КМКС та КМДС, він вам багато чого наобіцяє, так само як сидів у верховній раді і нічого для закарпаття (берегова) тоді не зробив
Марк 2012-08-30 / 20:43:42
Тролінг. Коментар видалено. Адмін
Ігнат 2012-08-30 / 19:17:13
А чому така дискримінація-російській -так, а іншим регіональним мовам-зась? Таким чином почнеться розбрат між мирним населенням не лише в Закарпатті, а і в інших регіонах України.Бо закон приймали по-злодійськи,потайки,похапцем,так щоб народ не встиг оговтатися, а як зрозуміє, то вже пізно буде.Так і протягли бандюки цей закон у ВР.
Покер 2012-08-30 / 14:16:46
Как сказал классик ПР - оцениет красоту игры!
Аноним 2012-08-30 / 13:42:55
Хошь не хошь а приходится констатировать - Печерские Пагорбы заселили провинциальные разводилы.
То что происходило на базарах в начале 90-х годов стало ГОСУДАРСТВЕННОЙ политикой и "нема на то Рады".
"Коцуры всей страны - ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ", а то вашему кошачьему роду скоро туго прийдется.
Берегсас 2012-08-30 / 13:36:32
Гайдош,ти де? Коментуй "пакращення життя" для угорців па-данєцкі вже сьогодні...
Аноним 2012-08-30 / 13:32:25
Развод "котят" продолжается.
Спрогнозирую дальнейший ход событий.
Принятый Закон действительно ОТМЕНЯТ, но решения местных советов о русском языке НЕТ.
Конституционный суд ЗАПРЕТИТ, мол принято во время действия Закона, а новый Закон ущемляет /уменьшает/ права граждан, соответственно "там где надо" русский останется.
На этот раз "котятами" станут уже не украинцы, а все остальные нацмены, за исключением руссковорящих.
Вот так вот ВАМ - КОЦУРАМ русинским, мадярским, румынским и прочим, пинком под зад, чисто "па данецки".