Ужгородець з обмеженими фізичними можливостями здобув 17 медалей на всеукраїнських змаганнях з плавання

Ужгородець Олексій Русов у свої 15 років неодноразово ставав переможцем та призером всеукраїнських змагань з плавання серед людей з особливими потребами. Незважаючи на ураження опорно-рухового апарату, а саме ніг, Олексій працює над собою, багато тренується і наполегливо йде до мети.

Ужгородець з обмеженими фізичними можливостями здобув 17 медалей на всеукраїнських змаганнях з плавання

Підкорювати спортивні вершини юнаку допомагає Лариса Рояк - тренер з плавання вищої категорії, начальник учбово-спортивного відділу Закарпатського обласного центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Вона займається з Олексієм вже не перший рік.

«Батьки дуже хотіли, щоб хлопчик займався спортом, але через проблеми зі здоров’ям змогли віддати його тільки на плавання. Спочатку маленький Олексій звикав та пристосовувався до води, вчився триматися на плаву. Чотири роки тренувань, віра в себе, підтримка рідних, друзів та наполеглива праця дала результат – Олексій став переможцем Всеукраїнської спартакіади для інвалідів «Повір у себе». З кожним наступним роком він покращував свої результати», - розповідає Лариса Рояк.

Цього року  Олексій вперше виступив на Чемпіонаті України серед дорослих і зайняв 4 місце та виконав норматив першого спортивного розряду. Нині юнак готується до Кубку України, який проходитиме 12 грудня у м. Миколаєві.

Інвалідний спорт потребує титанічної праці, самовіддачі і в першу чергу – бажання. Однак,  для досягнення результатів спортсменам необхідно мати хорошу тренувальну базу. Олексію у цьому сенсі пощастило – адміністрація СК «Zinedine» надала йому можливість безкоштовно тренуватися на базі басейну спорткомплексу, - розповідає пані Лариса.

«Для спортсменів такого рівня потрібна вода і велика площа, щоб робити оберти і розвивати швидкість. Відколи ми почали тренуватися у басейні олімпійського стандарту, у Олексія значно покращилися показники. Ми дуже вдячні керівництву «Zinedine», адже крім Олексія Русова басейн спортивного комплексу безкоштовно відвідують й інші дітки-інваліди, які займаються в «Інваспорті» плаванням», - каже Лариса Рояк.

У роботі з інвалідами обов’язково має бути тандем: батьки, бажання та праця дитини і тренер. Колись Олексія привозили на тренування батьки, але завдяки наполегливій праці та настановам тренера, він навчився самостійно добиратись до спорткомплексу на автобусі, нести сумку на змаганнях. Спорт для юнака став певною реабілітацією і кроком у самостійне доросле життя. 

Про свої досягнення Олексій розказує доволі скромно: «З того часу, як мене привели на плавання батьки займаюсь вже десять років. Плавання допомогло мені відчути фізичні зміни, я став мужнішим, покращилась моя техніка. Я почав брати участь у різноманітних спартакіада, кубках та чемпіонатах України з плавання і загалом здобув уже 17 медалей. Зараз готуюсь до Кубку України, займаюсь по шість разів на тиждень, але це мені подобається. Хочу сказати всім людям, котрі мають вади здоров’я не соромитись цього, займатись спортом, бо це приносить користь. Ортопед, який мене лікує сказала, що якби не плавання, то у мене був би сколіоз 5 степеню і горб на спині. Крім плавання, я займаюсь дома: віджимаюсь, качаю прес, підтягуюсь і виконую всі вправи, які говорить тренер. У вільний час цікавлюсь літературою, читаю Франка, Діккенса, Оскара Уайльда і взагалі різні твори».

На завершення розмови Лариса Рояк звернулася до батьків, котрі виховують дітей-інвалідів: «У нас в «Інваспорті» є дуже багато видів спорту і тому є можливість підібрати оптимальний варіант, який підійде вашій дитині. Обов’язково звертайтесь до нас за телефоном 61-43-24 і ми проконсультуємо та надамо всю необхідну інформацію. Якщо буде співпраця батьків, дитини, тренера - буде і результат».

Закарпаття онлайн бажає Олексію Русову перемоги на змаганнях, до яких він так наполегливо готується, а іншим діткам з «Інваспорту» брати приклад і теж прагнути перемог.


 

 

Юлія Дуб для Закарпаття онлайн   

, Закарпаття онлайн.Бренди
02 грудня 2011р.

Теги: плавання, спорт, Zinedine

Коментарі