Фільм Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі і показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну і навчання. Бібліотека з її 92 філіалами по всьому Мангеттену, Бронксу та Стейтен-Айленду вбачає свою місію в тому, щоб бути ресурсом для всіх мешканців цього багатогранного і космополітичного міста. Нью-Йоркська публічна бібліотека є проявом глибоко вкоріненої американської віри у право кожного знати і бути поінформованим. Це одна з найбільш демократичних інституцій Америки — бібліотека вітає кожного. Бібліотека прагне надихати людей навчатися, розвивати знання і зміцнювати спільноти.
У сучасному світі книги стали доступними для великої кількості людей. Щороку відкриваються нові книгарні, великі тиражі видавництв дають можливість продавати книги за відносно доступними цінами, у мережі можна знайти електронні версії текстів та завантажити їх у смартфон чи електронну книгу, або навіть прослухати книгу у аудіоформаті.
Разом із цим в Україні продовжує існувати мережа публічних бібліотек, яких нараховується близько 16 тисяч. Як вони реагують на такі тенденції?
Чи можуть публічні бібліотеки взяти на себе нові функції інформаційних, культурних, навчальних центрів та центрів спільнот? Як їхні приміщення та ресурси можуть стати корисними громаді мікрорайону, міста або села, де вони розташовані? Чи може бібліотека бути справді інклюзивною та пропонувати події для абсолютно різних соціальних груп?
Скажімо, у головній публічній бібліотеці Нью-Йорка проводяться групи продовженого для дітей початкової школи, лекції про атеїзм та заходи на зразок ярмарків вакансій. А що нетипового відбувається у публічних бібліотеках України та який це має ефект? Якою взагалі є роль бібліотек у сучасному суспільстві?
З нагоди показу фільму американського режисера Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» запрошуємо поговорити про ці та інші дотичні питання із практиками та експертками із бібліотечного та культурного середовища, а також представниками проектів підтримки бібліотек.
Спеціальний гість заходу – Андрій Любка. Модеруватиме захід Євгенія Напуда.
Вхід вільний.