Йтиметься про Програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини», а саме про проекти нових очисних споруд у ряді сіл та селищ міського типу Закарпаття та реальні кроки реалізації проектів.
Детальніше про реалізацію Програми, проектні роботи в населених пунктах тощо розкажуть:
- Володимир Суран, виконавчий директор Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля»;
- Іван Дрогобецький, Голова Правління Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», голова Полянського ОТГ;
- Богдан Кирлик, голова смт Великий Березний.
Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» рік тому ініціювала в Закарпатській області Програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини» (додається). Ця Програма повністю відповідає стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону – пріоритетному напрямку 4: відновлення та підтримка належної якості води. Оскільки головна притока річки Дунай – Тиса, що бере початок у Рахівському районі Закарпаття і є головним водозбором з території України, переоцінити вплив якості стоків річок Закарпаття на якість води у Тисі неможливо.
Програма Асоціації була предметом розгляду і отримала підтримку на засіданні міжвідомчої робочої групи, що пройшла у Мінрегіоні 04.04.2018 р. під головуванням Негоди В. А. Програма була також розглянута та підтримана на засіданні робочої групи при Закарпатській ОДА. Сесія Закарпатської обласної Ради прийняла звернення до КМУ про підтримку Програми та про зміни у програми «Питна вода Закарпаття» та «Питна вода України».
У рамках реалізації Програми Асоціації вже готовий проект будівництва мережі каналізації та очисної споруди у с. Сторожниця і наразі проводиться тендер на вибір генпідрядника будівництва. Інші учасники асоціації вже у 2018 році матимуть завершені проекти по будівництву нових очисних споруд у населених пунктах із можливістю приєднання навколишніх сіл як у межах існуючих та майбутніх ОТГ, так і за їх межами (Полянська ОТГ, смт. Великий Березний, смт. Буштино, смт. Міжгір’я, смт. Воловець). В інших населених пунктах ведуться передпроектні роботи та триває процедура оформлення земельних ділянок (Перечинська ОТГ, Іршавська ОТГ, смт. Ільниця, м. Хуст, Баранинська ОТГ). Завдяки географічному розташуванню учасників Асоціації Програмою охоплені всі головні притоки річки Тиса та понад 30 % населення області.