Сергій Федака: "Заяви русинів — це несерйозно"

«Подібних заяв із закликами до автономії Закарпаття було кілька десятків. Тому однією більше, чи однією менше, це нічого не змінює», - прокоментував ситуацію навколо роздмухування «русинського питання» політичний оглядач, професор Сергій Федака.

Сергій Федака: "Заяви русинів — це несерйозно"

«Самі по собі русинські організації досить слабкі. Єдина небезпека, якщо за такими заявами стоїть якийсь бізнесовий істеблішмент Закарпаття. Тоді це вже серйозніше", - вважає експрт.

Проте, за його словами, поки що достатніх підстав говорити про такий вплив немає.

ЗІК
29 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

Юрій 2008-10-29 / 16:54:00
П."народ", Ви неуважний, п.Погляд полемізує з "ужгородцем", а не зі мною щодо алкоголізму Федаки.

Народ 2008-10-29 / 16:41:00
...погоджуюся з думкою від Погляду щодо некоректності висловлювань Юрія щодо Федаки.

Юрій 2008-10-29 / 16:26:00
П.Погляд, Ваші міркування путані і безсистемні так само, як і в Федаки. Конституцію треба читати і розуміти всю, а не тільки те, що Вам подобається. Єдиним джерелом влади є народ, і він виразив свою волю на референдумі раніше, ніж була на п"яну голову прийнята Конституція. І справа влади виправити помилку, а не ждати, поки її буде виправляти народ руками громадських організацій чи окремих осіб.

Погляд 2008-10-29 / 15:08:00
Частково згідний з паном Сергієм. Але на мій погляд бінесові структури тут не присутні. Декілька років спостерігаю за розвитком подій навколо русинства. Організовані попом Дмитрієм Сидором так звані словянські міжнародні форуми на Закарпатті з участю таких російських депутатів-українофобів, як Гризлов наштовхує на думку, що русинство в такому вигляді, в якому воно існує є політичним проектом нашого північного сусіда (як до речі й Кримська епопея) метою якого є дестабілізація внутрішньополітичного життя в Україні. Тому СБУ повинна пильнувати за перебігом подій і недопустити до дестабілізації ситуації в регіоні. За Конституцією Україна унітарна держава, тому АВТОНОМІЮ піп Сидір може запровадити в Закарпатті тільки тоді, коли отримає мандат нардепа й як субєкт законодавчої ініціативи внесе зміни до Основного Закону України. Поки цього Сидор не зробив, всі його "художества" носять кримінальний характер 1 тільки потішають своєю наївністю громадськість.

"Ужгородцю", а що до регалій пана Федаки, то його біда в тому, що він поважає людей, в тому числі й своїх колег-журналістів, інколи зустрічається з ними за чшечкою кави. Бо немає в ньому надмірності. А випиває не більше за тебе...

Народ 2008-10-29 / 13:08:00
...Федака висловив припущення про те, що за цим стоїть можливо фінансова еліта Закарпаття ( а також колишня політична!?!). Можна продовжити - ця еліта належить як до БЮТ, ЕЦ та частини НУ. Сьогодні тема русинства використовується в "темну", при чому до неї причетні неопосередковано колишні(хоча і сидять в ОДА деякі) дуже відомі особистості, які таким чином роблять спроби своєї політичної реінкарнації. Для них русинство - це інструмент, за допомогою якого вони дестабілізують ситуацію в окремо взятому регоіні - Це такий собі маленький "дестабілізець" на фоні великого "дестабілізця".

Але в будь-якому випадку ці людці гребуть жар чужими руками - вони далекі як від русинів та і взагалі від усього народу.

Юрій 2008-10-29 / 10:33:00
Кого, крім спеціалістів у окремій медичній спеціалізації, цікавить розмірковування хворої людини? Мелькання цього "світоча, носія єдино правильних поглядів" тільки портить імідж ЗМІ, заходів, на які він пролазить.

ember 2008-10-29 / 10:01:00
I samyj nezalezhnyj:) Kotryj drukuetjsja i v uljtrapravykh, pravykh, livykh, uljtralivykh hazetakh! Koroche: polytychnyj polihistor!!!!!!!!!!!!!

ужгородець 2008-10-29 / 09:47:00
Ви ще забули додати до регалій пана Федаки - відомий у місті п'яничка, і цим буде сказано усе!

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
19:30
/ 12
угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України