Швейне підприємство з Харкова релокували у село Великі Геївці Ужгородського району у червні 2022 року. Саме з того часу працює кравчиня Світлана. Жінка розповідає, переїхала з Харкова де також працювала на цьому ж підприємстві. Зараз кравчиня робить розмітку на тканині для пошиття військових кепок.
"Прикладаю лекало й потім швачки складають деталі і виходить військова кепка. Я дуже рада, що хоч якийсь вклад роблю у нашу перемогу, допомагаю нашій армії", — каже кравчиня Світлана.
"У моє завдання входить налаштувати програму, вибрати нитки та стежити за тим, щоб вишивка йшла правильно. За день я вишиваю два таких полотна й тут виходить 440 шевронів. Моє життя ніколи не було пов'язане з вишивкою та вишивання, я ніколи не бачила цих машин й не шила, мене всьому навчили тут. Я приїхала сюди з сім'єю з міста Тростянець Сумської області. Хотілося займатися чимось корисним, щоб допомагати армії. Тому мені дуже подобається, що це саме військове замовлення і так ми допомагаємо ЗСУ", — розповіла вишивальниця Людмила Малашенко.
Загалом на швейному підприємстві наразі працює 20 швачок, розповів його співвласник Андрій Кислов. "Близько 20-ти людей, з них більше половини вимушені переселенці. Ми відшивали в'язані шапки та бойові кепки зараз шиємо", — каже чоловік.
"Відразу після релокації ми знайшли швачок та запустили виробництво, щоб працювати, безпосередньо, на Міністерство оборони: відшивали літні кепки. Відразу коли закінчили літню форму, перейшли до зимової військової шапки. Ми тішимося, що можемо підтримувати економіку України й надавати робочі місця", — розповіла співвласниця Ірина Кислова.
За словами співвласниці швейного підприємства Ірини Кислової, з червня 2022 року працівники відшили 50 тисяч військових зимових шапок та 20 тисяч літніх кепок.