Захід провели в Ужгороді в приміщенні громадської організації "Неємія". Там зібралися батьки-вихователі, прийомні батьки і начальники районних Служб у справах дітей Закарпатської області.
На засідання круглого столу в Ужгород приїхала Мирослава Шеверя з Великого Березного. Жінка разом з чоловіком 15 років виховують дітей у своєму будинку сімейного типу.
"Є в нас 7 дітей, було 12, але вже випустилися старші. У нас дві дівчинки і 5 хлопців різного віку: від 8 до 17 років. У нас двоє дітей біологічних і 10 прийомних було, троє випустилися. Ми любимо дітей. У нас було лише два хлопчики. Ми хотіли дівчинку ще. Спершу думали, що буде тільки одна дівчинка, а далі, як бачили їхні успіхи, їхні очі, то вже якось само собою так склалося. Я не уявляю собі іншого життя", — розповіла Мирослава Шеверя.
За словами начальниці Служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлани Якімеліної, наразі в області є 42 дитячі будинки сімейного типу та 52 прийомні сім'ї.
"365 дітей у нас знаходяться в таких формах виховання, які ми сьогодні зібрали. До нас приїхали ще 9 дитячих будинків сімейного типу, а також приблизно 15 прийомних сімей, тобто 100 дітей. Зараз багато є з Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Донецької, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. У нашій області залишився дитячий будинок для дітей після 4 років та для дітей до 4 років — це один будинок дитини залишився. Також у нас є заклади соціального захисту, тобто, де є діти з інвалідністю", — розповіла Світлана Якімеліна.
Цього року у Закарпатській області всиновили 42 дітей, у минулому — 64, — розповіла Світлана Якімеліна.
"На жаль, статистика програє в порівнянні з минулим роком. Ви розумієте, що в перші місяці війни суди зовсім не працювали. Зміни в законодавстві були внесені тільки у вересні. Є ще такий нюанс: багато дітей під час війни, які були в закладах інституційного догляду, їхні брати й сестри перемістилися за кордон, а частина дітей залишилася тут. За українським законодавством ми не маємо права розривати родинні стосунки дітей, тому тут теж залишається ще один момент, який гальмує те, щоб діти швидше були усиновлені", — додала Світлана Якімеліна.
Засідання круглого столу"Кожній дитині — родину!" з батьками-вихователями, прийомними батьками і начальниками районних Служб у справах дітей проводять щороку.